BIBLIJSKO OBRAZOVANJE

2. Timoteju 2:15


    Božanstvo

    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1912
    Datum upisa : 14.11.2013

    Božanstvo Empty Re: Božanstvo

    Počalji od Vladimir Đorđević 2024-03-02, 01:49

    BOŽANSTVO OCA, SINA I SVETOG DUHA

    Dela Apostolska 17:29 "Kad smo dakle rod Božij, ne treba da mislimo da je Božanstvo kao ikone zlatne ili srebrne ili kamene, koje su ljudi majstorski načinili po smišljanju svome"

    Biblija kaže da postoji samo jedan Bog koji se objavljuje i deluje kao Otac, Sin i Sveti Duh.

    1. Jovanova 5:7 "Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ, i sveti Duh; i ovo je troje jedno"

    Otac, Sin i Duh se zovu Bogom:

    1. Otac (Filipljanina 2:11)
    2. Sin (Jevrejima 1:8)
    3. Duh Sveti (Dela 5:3-4)

    Isti atributi se odnose na Oca, Sina i Svetog Duha:

    1. Večni (Otac, Ps. 90:2; Sin, Mih. 5:2; Duh, Jevr. 9:14)
    2. Svemogući (Otac, Jov 42:2; Sin, Otkr. 19:6; Duh, Rim. 15:19)
    3. Sveznajući (Otac, Jer. 17:10; Sin, Otkr. 2:23; Duh, Jevr. 4:12)
    4. Sveprisutan (Otac, Jer. 23:24; Sin, Mat. 18:20; Duh, Ps. 139:7)
    5. Sveti (Otac, Jov. 17:11; Sin, Otkr. 3:7; Duh, Ef. 4:30)
    6. Istina (Otac, Jov. 7:28; Sin, 14:6; Duh, 1. Jovanova 5:6)

    Manifestacije Oca, Sina i Svetog Duha u biblijskim stihovima:

    1. Krštenje Hristovo (Matej 3:16-17)
    2. Hrist obećava Utešitelja (Jovan 14:16)
    3. Veliko poslanje (Mt 28:18-20)
    4. Apostolski blagoslov (2 Kor. 13:13)
    5. Jedinstvo Duha (Ef. 4:4-6)

    Matematika je ozbiljna nauka ali kod Boga jedan i jedan nisu uvek dva.

    Jovan 10:30 "Ja i otac jedno smo"
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1912
    Datum upisa : 14.11.2013

    Božanstvo Empty Re: Božanstvo

    Počalji od Vladimir Đorđević 2024-03-02, 01:50

    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1912
    Datum upisa : 14.11.2013

    Božanstvo Empty Re: Božanstvo

    Počalji od Vladimir Đorđević 2024-04-08, 22:19

    HIPOSTATSKA UNIJA

    Ovo je sjedinjenje dve prirode, Božanske i ljudske, u ličnosti Gospoda Isusa Hrista.

    Gospod Isus Hristos je Bog u telu:

    Jovan 1:1 "U početku bješe riječ, i riječ bješe u Boga, i Bog bješe riječ"

    Jovan 1:14 "I riječ postade tijelo i useli se u nas puno blagodati i istine; i vidjesmo slavu njegovu, slavu, kao jedinorodnoga od Oca"

    Jovan 10:30 "Ja i Otac jedno smo"

    Kološanima 2:9 "Jer u njemu tjelesno prebiva sva punina Božanstva"

    Rimljanima 9:5 "Kojijeh su i oci, i od kojijeh je Hristos po tijelu, koji je nad svima Bog blagosloven vavijek" Amin.

    Jovan 8:58 "Isus im reče: Zaista, zaista, kažem vam, prije nego je Avraam bio, Ja Jesam"

    1. Timotiju 3:16 "I, kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog se javi u tijelu, opravda se u Duhu, pokaza se anđelima, propovjedi se neznabošcima, vjerova se na svijetu, uznese se u slavi"

    Jovan 14:9 "Isus mu reče: toliko sam vrijeme s vama i nijesi me poznao, Filipe? koji vidje mene, vidje Oca; pa kako ti govoriš: pokaži nam Oca?"

    Mihej 5:2 "A ti, Vitlejeme Efrato, ako i jesi najmanji među tisućama Judinijem, iz tebe će mi izaći koji će biti gospodar u Izrailju, kojemu su izlasci od početka, od vječnijeh vremena"

    Jevrejima 1:8 "A Sinu kaže: Prijestolje je tvoje, Bože, u vijeke vjekova; žezlo pravednosti žezlo je tvoga kraljevstva"

    1. Korinćanima 10:4 "I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stijene koja iđaše za njima: a stijena bješe Hristos"

    Kološanima 1:15 "Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen prije svake tvari"

    Isaija 9:6 "Jer nam se rodi dijete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, i ime će mu biti: divni, savjetnik, Bog silni, otac vječni, knez mirni"

    Jovan 10:33 "Odgovoriše mu Jevreji govoreći: za dobro djelo ne bacamo kamenje na te, nego za hulu na Boga, što ti, čovjek budući, gradiš se Bog"

    On je u potpunosti Bog i potpuno čovek, dakle, On ima dve prirode: Boga i čoveka. On nije pola Bog, a pola čovek. On je 100% Bog i 100% čovek. Nikada nije izgubio svoje Božanstvo. On je nastavio da postoji kao Bog kada je postao čovek i dodao ljudsku prirodu Sebi. Dakle, postoji sjedinjenje u jednoj osobi pune ljudske prirode i pune božanske prirode. Upravo sada na nebu postoji čovek, Gospod Isus Hrist, koji je naš Posrednik između nas i Boga Oca.

    Ali jereticima je najteže da poveruju da je Bog postao čovek jer oni imaju statičnog Boga koji je tamo negde na trećem nebu. Zašto je svemogući Tvorac postao čovek? Pa da umre na krstu Golgote za naše grehe! Kako Bog može umreti? Pa upravo tako što je postane jedan od nas (smrtnika).

    Jevrejima 2:14 "Budući pak da djeca imaju tijelo i krv, tako i On uze dijel u tome, da smrću satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola"

    Otkrivenje 1:17-18 "I kad ga vidjeh, padoh k nogama njegovijem kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: ne boj se, ja sam prvi i pošljednji, I živi: i bijah mrtav i evo sam živ va vijek vijeka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti"

    Sponsored content


    Božanstvo Empty Re: Božanstvo

    Počalji od Sponsored content


      Sada je 2024-05-08, 09:53