BIBLIJSKO OBRAZOVANJE

2. Timoteju 2:15


4 posters

    Pitanja i odgovori

    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-23, 21:50

    Uglavnom, mene sada zanima da li su Marko, Matej, Luka i Jovan propovedali Jevanđelja odmah nakon Isusovog vaskrsenja? Da li se možemo uzdati u ovakvo nešto? ::

    Naravno, oni su bili njegovi apostoli.

    Biografe su imali samo veliki vladari? Nisam znao da je Isus veliki vladar, jer je i On imao 4 biograda (Marko, Matej, Luka i Jovan). ::

    Evanđelja nisu biografije.

    Jedino što mi nije jasno su prekasne kopije. Ako samo razrešimo problem prekasnih kopija, onda je to kraj svake priče. ::

    Što se tih kopija tiče ja ne vidim nikakav problem.. Kraj svake priče će biti kad ti istinski poveruješ u Isusa Hrista.



    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-24, 13:18

    Ne znam šta treba da objašnjavam u ovom videu. Video je ekstremna glupost, gledao sam ga davno Rimljani izmislili Isusa i Hrišćanstvo, daj molim te..

    Odgovore na ovakve pokušaje degradacije Isusa Hrista pogledaj u knjigama Li Strobela

    http://www.creation6days.com/isus-hrist.pdf

    http://www.svetlostistine.org/Knjige/ZlocinHriscanstvaStrobel/Zlocin_hriscanstva.pdf
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-24, 14:03

    Pročitaj obe knjige, tu imaš odgovore na sva pitanja o verodostojnosti hrišćanstva i Isusa Hrista.
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-24, 14:05

    Takođe i ovaj video.



    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 20
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od ilke_77 2021-07-24, 17:22

    Mi smo pagani koje je postalo Crkva(Telo Hristovo)
    Pogledaj Rimlj 16 25 26 Rimlj 11 25-27
    Izrael mora proći kroz nevolje kako bi se pročistilo gumno,Izrael je čekao spasenje i čekao zapečaćenje i moramo tu biti oprezni kada interpretiramo pismo,mora se napraviti jasna distinkcija izmedju Izraela i Crkve,izmedju Proročanstva i Tajne,Crkva ne ćeka zapečaćenje ona ga već ima i automatski je u počinku Hristovom i ima jasan temelj koji ostaje bezobzira na sve,dok Izrael tj. Malo stado je pod Novim Savezom itd itd o tome sam govorio u mojim klipovima.Moramo naučiti deliti istinu jer je to Božja zapovest 2 Tim 2 15 'Učite da biste se pokazali odobrenim Bogu, radniku kojeg ne treba da se stidi, s pravom deleći reč istine. “... Budite dobar radnik, onaj koga ne treba da se stidi i koji tačno objašnjava reč istine. "

    Moramo razumeti različitost Božjih kooperacija sa ljudima,na koji način Bog operacijski deluje kroz vreme Jevrejima 1 ' 1 'Bog koji je negda mnogo puta i RAZLICITIM načinom govorio ocevima preko proroka, govori i nama u pošljedak dana ovijeh preko sina,

    Telo Hristovo ne može izgubiti spasenje jer je ono USLO u Bozji pocinak
    1 Kor 3 15 'A čije djelo izgori, otići će u štetu: a sam će se spasti tako kao kroz oganj.
    1 kor 5 5 ' Da se on preda sotoni na mučenje tijela, da bi se duh spasao u dan Gospoda našega Isusa Hrista
    2 Tim 2 20 ' A u velikome domu nijesu sudi samo zlatni i srebrni, nego i drveni i zemljani: i jedni za čast, a jedni za sramotu.
    Ef 4 30 I ne ožalošćavajte svetoga Duha Božijega, kojijem ste zapečaćeni za dan izbavljenja.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 20
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Danilo

    Počalji od ilke_77 2021-07-24, 18:49

    Hula na Duha Sv se moze na 3 nacina gledati
    1. Reci direktno Isusu da ima demona u sebi to su njemu rekli i on je rekao ispod da se hula na Duha Sv nece oprostiti
    To znaci da sada ne postoji to jer tek u milenijumu ce Isus ponovno biti u telu i tada ce to opet biti

    ali ko pohuli na Duha Svetoga, nema oproštenja nikada, nego je u opasnosti od vječne osude.”Jer su govorili: “Ima nečistog duha!” (Marko 3:29-30)

    2. Odbiti svedocantsvo Duha Sv tj ako covek ne poveruje u jevandelje do kraja svog zivota (za nase doba)


    A kad dođe, on će prekoriti svet zbog greha, i zbog pravednosti i zbog suda:zbog greha, jer ne veruju u mene; (Ivan 16:8-9)

    3. Direktno huljenje kao sto je bilo u Djelima Apostolskim da su neki momentalno umrli kad su slagali Duhu Sv (ne postoji u nesem dobu)

    A Petar mu je rekao: “Ananija, zašto ti je Sotona ispunio srce da slažeš Duhu Svetom i zadržiš dio utrška od zemljišta?Da ti je ostalo, ne bi li tvoje bilo? I nakon što je prodano, nije li bilo u tvojoj vlasti? Zašto si takvo što u srcu zamislio? Nisi slagao ljudima, nego Bogu.”A Ananija je kad je čuo te riječi, pao i izdahnuo. I velik je strah obuzeo sve koji su to čuli. (Djela 5:3-5)

    I moguce je da je to sve troje ali za nase doba je samo jedno, da u nasem dobu jedini greh koji se nece oprostiti je kada covjek ne poveruje u Hristovo Jvandelje u toku svog zivota, a u 7 godina da ce biti opet to u vezi Ananije a u milenijumu to da kaze Isusu da ima necistog duha. Da je za svako doba drugacije djelovanje Duha Sv ako razumijete sta hocu reci
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-24, 18:57

    Zašto si ovde napisao "Poslanica Jevrejima nije pisana NAMA PAGANIMA za današnje vreme Milosti". Zar smo mi pagani? ::

    Da mi smo pagani tj. neznabožci ali u fizičkom smislu. Osnovna podela u Bibliji je na Izrael i Pagane (neznabošce). Naš apostol je apostol Pavle (apostol neznabožaca)

    Rimljanima 11,13 "Jer vama govorim neznabošcima; jer, budući da sam ja apostol neznabožaca, hoću da hvalim svoju službu;"


    Šta ako naprimer neki Izraelac kaže nekom spašenom čoveku koji je u Crkvi (Telu Hristovom) da u sebi nema Duha Svetoga, nego demona, tada je taj čovek učinio hulu na Duha Svetoga, je l' tako? ::

    Nema danas Izraelaca već mo svi jedno u Hristu bili da smo fizički Izraelci ili neznabošci (pagani). Poslanica Jevrejima i ostale jevrejske poslanice su pisane za BUDUĆE doba tj tribulaciju kad na scenu stupi ponovo Božiji Izrael, tada će crkva Telo Hristovo biti na nebu.
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-24, 19:02

    IZRAEL, PAGANI, EVANĐELJA..

    Bog je izabrao Avraama od čitavog ljudskog roda i od njega stvorio izraelski narod za carsko sveštenstvo koje će na kraju evangelizirati čitavo čovečanstvo kad njihov Mesija postavi svoje carstvo. Kad je došao njihov Mesija, Isus Hrist, on je jasno rekao dvanaestorici apostola da će biti ubijen i vaskrsnuti iz mrtvih. Ali to im je Bog sakrio i nisu mogli razumeti. Mnogi Jevreji, koji nisu verovali da je Isus Hristos Mesija, razapeli su ga, pokopali su ga, a On je ustao iz mrtvih i uzašao na nebo. Ali ponuda za Izrael da primi svog Mesiju i carstvo ostala je otvorena još neko vreme kad bi samo verovali da je On onaj za koga je rekao da jeste. Dvanaest apostola predvođenih Petrom, propovedali su evanđelje carstva Izraelu, da Izrael treba verovati da je Isus Hrist bio Mesija, pokajati se, i krsti se vodom. Da su svi to učinili, tada bi se Isus Hristos vratio i uveo carstvo baš kao što su prorekli starozavetni proroci. U Petrovoj poruci nije bilo ničega o odstupanju od Mojsijevog zakona, kojeg su se držali vernici Jevreji. Petar im je predstavio ponudu carstva u ranim poglavljima Dela apostolskih. Ali mnogi u Izraelu još uvek nisu verovali i odbacili su uznesenog Gospoda Isusa Hrista. Ali kad se Hrist vrati i očisti neverničke dve trećine (Zaharija 13: 8-9), preostala trećina će ga prihvatiti kao svog Mesiju.

    Kad su odbacili uznesenog Gospoda u ranim poglavljima Dela apostolskih, Bog je pozvao Pavla da bude apostol pagana. Do tog vremena Bog je imao posla samo s Izraelom, uz samo nekoliko izuzetaka. Naš Gospod Isus Hristos predao je Pavlu deljenje milosti Božje koja je uvek bila tajna skrivena od postanja. Ovo je bio novi program s novom doktrinom koju će Bog pokazati Pavlu kroz mnoga otkrića. Pavlu se pokazalo da je raspeće Isusa Hrista bila savršena žrtva koja je platila sav naš greh i da je vaskrsnuo iz mrtvih zbog našeg opravdanja. Ovo je evanđelje milosti, evanđelje našeg današnjeg spasenja, koje je pre bilo tajna, skrivena od Boga. Pod ovim trenutnim deljenjem, spašeni smo milošću, samo verom u evanđelje, bez Mojsijevog zakona ili bilo kojih drugih dela. Iako su Petar i Pavle propovedali različita evanđelja, među njima nema sukoba jer su svoja evanđelja delili u dve odvojene publike. Petar je propovedao nauku o carstvu Jevrejima u izraelskoj zemlji, a Pavle je propovedao nauku o milosti neznabošcima u drugim zemljama i Jevrejima raštrkanim među njima. Kada je 70. godine nove ere došlo do razaranja grada Jerusalima i Hrama, carstvo za Izrael je stavljeno na čekanje, sve dok se ne nastavi u budućoj nevolji. Ali doktrina milosti za Jevreje i neznabošce pronađena u Pavlovim poslanicama Rimljanima-Filemonu se primenjuje na crkvu i dan danas.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-24, 20:58

    Danilo ::Kako možemo biti 100% sigurni da je Isus postojao?

    Pročitaj ove dve knjige koje sam ti preporučio, u njima je izneto pregršt dokaza.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-25, 01:25

    Isus kaže da nije došao da ukine zakon, nego da izvrši zakon. A onda vidimo da kaže: "Tako je kazano: ako ko pusti ženu svoju, da joj da knjigu raspusnu. A ja vam kažem da svaki koji pusti ženu svoju, osim zbog preljube; i koji puštenicu uzme preljubu čini." (Matej 5:31-32). Zar ovo nije ukidanje zakona? Pre je bilo dozvoljeno da se žena otpusti iz kuće, a sad je Isus rekao da ko god otpusti svoju ženu, osim zbog preljube, taj čini preljubu. Nije mi jasno. ::

    Nije. Isus ovde govori o duhu zakona, a ne o pukom legalizmu koji su primanjivali fariseji.

    "Ne kunite sd imenom mojim krivo; jer ćeš oskrvniti ime Boga svojega. Ja sam Gospod." (3. Mojsijeva 19:12). Bog kaže da smemo da se kunemo, ali ne lažno, a onda Isus kaže: "Još ste čuli kako je kazano starima: ne kuni se krivo, a ispuni što si se Gospodu zakleo. A ja vam kažem: ne kunite se nikako: ni nebom, jer je prijestol Božiji; Ni zemljom, jer je podnožje nogama njegovijem; ni Jerusalimom, jer je grad velikoga cara." (Matej 5:33-35). Nije mi jasno, zar ovo nije ukidanje zakona? ::

    Ne razumem gde vidiš ovde ukidanje zakona..



    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-25, 13:29

    Danilo ::Ako nije ukidanje zakona, da li onda idalje smemo da se kunemo?

    Gledaj kome se Isus obraća tu, fariseji su se kleli nebom, zemljom i Jerusalimom tako da je On rekao svojim apostolima da se ne kunu tim stvarima da bi se razlikovali od fariseja. To naravno nema veze sa nama danas. Stvar izbora je da li ćeš da se kuneš ili nećeš.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-25, 15:25

    da pravim distinkciju između Izraela i Tela Hristovog (Izrael trenutno nema zapečaćenje, Jevreji koji prihvataju Isusa za Mesiju, tj. Malo Stado, su pod Novim Savezom, a mi, odnosno Telo Hristovo već smo zapečaćeni od strane Duha Svetoga na dan izbavljenja Ef 4:30) ::

    Tačno, samo danas Izrael tj. malo stado ne postoji već će postojati u budućem dobu tj. poslednjih sedam godina, danas nema malog stada, nema Božijeg Izraela danas postoji samo Telo Hristovo i ko god poveruje u Hrista i Evanđelje Milosti zapečaćen je za dan otkupljenja, bilo da je Jevrejin, Srbin, Kinez i sl. Jevrejske posalnice su za buduće doba kad Telo Hristovo bude na nebu, a Izrael Božiji na zemlji tada se sav Izarel spašava kroz nevolje i mora izdržati do kraja, jer je to njihovo nacionalno spasenje (tada se događaju one stvari opisane u Otkrivenju).

    Takođe, stih iz Hebrejima 6:4-6 je pisan Malom Stadu kada više ne budu bili pod Novim Savezom i kada budu dobili zapečaćenje, samo mi nije jasno zašto će Malo Stado moći izgubiti buduće spasenje kada će dobiti Pečat Duha Svetoga? ::

    Jevrejima poslanica je pisana Malom stadu koji je pod Novim Zavetom i koji otpadne od njega gubi spasenje i ide u Oganj, neće dobiti pečat Duha Svetog već su postali zajedničari Duha, dakle tu nema pečata kao kod nas, a da bi bili spašeni moraju ostati do kraj zajedničari Duha Svetoga.

    a Reč (Isus Hrist) je Reč kojom Bog govori. ::

    Isus Hrist je punina Božanstva telesno. (Kološanima 2,9)

    nije Duh, ali šta je onda? ::

    Otac je titula za Boga, pošto je On otac Izraela i otac Isusa Hrista. Bog je Otac, a Bog je Duh. (Jovan 4,24)





    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-26, 00:58

    Šta ako recimo bude neki Srbin koji je verovao da je Isus lažni Mesija, šta će se desiti sa tim Srbiom, jer ne prihvata Isusa za Mesiju ::

    Ide u Oganj večni.

    a koliko sam razumeo Malo Stado (Izrael) će biti samo oni koji nemaju Pečat, tj. koji ne prihvataju Isusa za Mesiju ::

    Ne, Malo stado su bili Petar, Jovan, Jakov i ostali apostoli i ostali vernici. Malog stada danas nema jer smo u doba milosti kad postoji samo Telo Hristovo koje je započelo sa Pavlom (Dela 9). Malo stado će biti ponovo na sceni kad se uznese Telo Hristovo na nebo i kad nastupi nevolja odnosno poslednja sedmica Danilovog proračanstva kada će ponovo postojati Božiji Izrael.

    Jer je on opet kao Izrael (po veri), samo što nije Jevrejin po krvi? ::

    Tada će se neznabožci spasavati kao i na početku potpuno isto kao Kornelije i ostali neznabošci u evanđeljima i Delima apostolskim. Dakle neznabošci moraju postati deo Izraela i izdržati do kraja nevolje opisane u Otkrivenju.

    Imaš mapu ovde da lakše razumeš:

    Pitanja i odgovori - Page 5 11938612


    The author of this message was banned from the forum - See the message

    Sponsored content


    Pitanja i odgovori - Page 5 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Sponsored content


      Sada je 2024-05-20, 02:57