BIBLIJSKO OBRAZOVANJE

2. Timoteju 2:15


4 posters

    Pitanja i odgovori

    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-14, 14:17

    Međutim, da li ovo znači da će svaki čovek biti podjednako kažnjen? Šta ako je neko bio veći satanista a neko manji? Da li će obojica da dobiju potpunu istu kaznu?

    Svi nespašeni idu u Večni oganj, kao što spašeni idu u večni život na novoj zemlji. Od spašenih ljudi neko je bio veći vernik neko je bio manji ali svi oni dobijaju večno blaženstvo, tako i ovi u Večnom ognju, neko je bio veći nevernik neko maniji ali svi oni završavaju po pravdi tamo.

    Zaista hvala brate, dosta toga sam naučio što nisam znao samo uz pomoć ovog sajta.

    Amin, brate
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-14, 21:42

    Au. Inače mislim da sam jednom gledao predavanje od Miroljuba Petrovića gde je govorio da je Isus rekao: "Svako će dobiti po delima svojim". Šta bi ovo trebalo da znači?

    To Isus kaže u Matej 16,27 u kontekstu predjašnjih stihova Matej 16,24-25 gde će onaj ko uzme svoj krst i pođe za njim ima život večni, a oni koji to ne urade ići će u Večni oganj. Dakle jedne njihova dela vode u Večni život, a neke u Večni oganj. Treba izbaegavati "teološka" predavanja dotičnog gospodina jer uči judeo-adventističke jeresi.

    Raspravljam sa nekim likom koji mi govori da Isus nije Bog. Sad mi nije jasan ovaj stih: "Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari." (Kološanima 1:15). U njegovom prevodu piše da je Isus "prvenac" svake stvari. Šta je sada istina? Ja sam zaista iskreno mislio da je Isus Bog, ali ovaj stih iz Kološanima 1:15 me jako iznenadio. Jer ako je Isus prvenac (ako je rođen) kako On može biti Bog? Ali opet ima previše naznačavanja u Bibliji da je Isus Bog. Hvala unapred na odgovoru.

    Ti stihovi govore u kontekstu Isusovog Božanstva, i naznačava se da je on pre svih stvari, reč "rođen" je simbolika kao što se kaže da je on "Jagnje zaklano od postanja sveta" Otkrivenje 13,8, naravno Bog nije nikog rađao niti je klao jagnje pre nego što je stvarao svet. Dakle ne mogu se bukvalno tumačiti određeni stihovi. Bog je već pre postanja imao u planu da će Mesija doći.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-15, 15:32

    Međutim, neosporiva činjenica je da je Bog učinio jako velike stvari preko Miroljuba. Bog je koristio Miroljuba da bi me spasio od samouništenja.

    Bog danas deluje preko svojih poslanika koji propovedaju evanđelje Hristovo, Miroljub to ne radi već propoveda prokleto lažno evanđelje (a znamo kome to odgovara). Šta vredi ako si se ti spasao od nekog greha kad ideš u večnu propast..

    Rekao si da njihova "dela" vode u večni život. Kako kada mi imamo večni život verom? ::

    Njihova da, jer je to evanđelje carstva (evanđelje obrezanja) gde Jevreji koji slede Hrista moraju svoju veru potvrditi delima, zato im je i rekao da moraju uzeti svoj krst i krenuti za njim. To nije deo našeg evanđelja milosti (neobrezanja) po kojem smo spašeni samo verom bez ikakvih naših dela. Za više o tome pogledaj ove teme:

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t210-spasenje-isto-u-sva-doba

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t154-evanelja-u-bibliji

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t162-kontradikcije-u-bibliji

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t160-cetiri-evanelja-i-jevrejske-poslanice
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-16, 16:18

    Ali ja zaista ne mogu negativno da pričam o čoveku preko kog me je Bog uopšte interesovao za religiju. Da mi Bog nije rekao preko Miroljuba da Bog zaista postoji, a ne ja koji sam samo "verovao" ono kao tradicionalno. Da ja nisam gledao Miroljubova predavanja, ja se nikada ne bih interesovao za Boga ::

    Bog ne radi preko Miroljuba (to je on izmislio u svojoj oholosti i ludilu) već Sotona jer samo on podupire lažne učitelje i jeretike, takođe hrišćanstvo nije religija već vera. Bog deluje danas preko onih koji propopvdaju Hristovo evanđelje, a ti (i drugi) dok god si slušao Miroljuba nisi bio spašen niti si bio hrišćanin. Tako da je neozbiljno i nebiblijski pričati da Bog danas deluje preko nekog tamo jeretika, jer je veća sotonska manipulacija da te neko "zaintersuje" za Boga i ostaneš tako zainteresovan i misliš da si na pravom putu, a ideš u propast.

    Inače šta misliš, da je Miroljub spašen? ::

    Ne mogu videti nejgovo srce, to Boga zna, ali na osnovu onog što propoveda može se zaključiti da je nespašen.

    Ahaaaaa, da li je onda ovo odgovor na pitanje zašto je Jakov rekao ovo: "Tako i vera ako nema dela, mrtva je po sebi." (Jakov 2:17). Pošto je mene ovaj stih stalno bunio. ::

    Pogledaj teme tamo su ti sva objašnjenja.

    Prema izraelskom programu kraljevstva, bila su potrebna dela za dokazivanje vere za opravdanje (Jak. 2:24), ali danas, u doba milosti, nisu potrebna dela za dokazivanje vere za opravdanje (Rim. 3:28;4: 5). jer smo trenutno i trajno opravdani "Hristovom verom" (Gal. 2:16). Naravno, dobra dela trebaju slediti spasenje (Ef. 2:10). Ne trebamo miriti Jakova i Pavla jer nisu bili neprijatelji. Pisali su RAZLIČITIM grupama ljudi pod RAZLIČITIM programima!
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-17, 14:18

    Miroljub je zarobljen u tom adventizmu i ne može da izađe iz toga. I meni je žao, ne samo njega već svakog ko odbija besplatan dar večnog spasenja. Ja sam razgovarao pre 10 godina sa njim o tome i ne može da shvati prosto evanđelje. Miroljub kaže da mi ne znamo šta je Pavle tačno pisao jer kao nemamo "hebrejski original", što je jedna od najvećih gluposti što sam čuo.. Najbolje je njegovu telogiju opisao brat Dušan: https://www.youtube.com/watch?v=oLhNuZZxm0A&t=6s
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-17, 14:29

    Evo samo još jedno pitanje, još uvek raspravljam sa likom koji tvrdi da Isus nije Jehova kao njegov Otac, i taj lik mi je dao argument da Isus nije Bog 1. Korinćanima 15:28 gde piše da je Isus podložan svome Ocu, ja sam mu rekao da je ljudski Isus bio podložan svome Ocu a da Božanski Isus nije, ali nisam siguran da je moj odgovor dobar, možeš li razjasniti 1. Korinćanima 15:28? Pozdrav u Hristu !! ::

    Služba Sina - Mesije će trajati dok se svi Božiji neprijtelji neutrališu (na kraju milenijuma) i onda će Bog biti sve u svemu, neće biti potrebe za mesijom više.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-25, 10:41

    Danilo ::Evo još jedno pitanje. Ako je spasenje večno i ne može se izgubiti, kako onda komentarišeš ovaj stih: "Jer nije moguće one koji su jednom prosvijetljeni, okusili dara nebeskoga, postali zajedničari Duha svetoga, I okusili dobre riječi Božije, i sile onoga svijeta, i otpali, Opet obnoviti na pokajanje, jer sami sebi nanovo raspinju i ruže sina Božijega." (Hebrejima 6:4-6). Prosto mi ovi stihovi nisu jasni.

    U poslanici Jevrejima se očito vidi da čovek može izgubiti buduće spasenje. Ali poslanica Jevrejima nije pisana nama paganima za današnje vreme Milosti. Jer da je pisana za nas, tada bi spasenje bilo uslovno i pod novim zakonom. Samo ime poslanice govori kome je pisana - IZRAELCIMA (Jevrejima). Treba naglasiti da su to jevrejski vernici koji su poverovali u svog Mesiju u 4.evanđelja i koji su primili Duha Svetoga u Delima 2.

    Dakle moraš da naučiš pravilno razdvajanje reči istine https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t163-pravilno-razdvajanje-reci-istine
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-25, 10:58

    Dakle, ako svojevoljno grešimo, mi automatski gubimo spasenje? ::

    Ne mi danas već Jevreji u Velikim nevoljama, mi smo u doba milosti i zapečaćeni smo Duhom Svetim i ne možemo izgubiti spasenje bilo šta da uradimo. Prouči pažljivo temu sa linka koji sam ti poslao.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-25, 11:20

    Zašto nas Biblija onda toliko upozorava o otpadanju od vere? ::

    Danas je bitno da ne otpadnnemo od vere (jeres) zbog duhovnih darova i nagrada koje nas čekaju na nebu. Otpadanje od vere u sadašnjem dobu milosti nije otpadanje od spasenja. Kao npr Galaćani koji su prihvatili spasenje milošću po veri bez dela zakona i onda su došli judaistički jeretici i učili ih da trebaju da drže zakon i sl. dakle ako si sipašen po evanđelju milosti onda treba po njemu i da živiš.


    Takođe, šta je hula na Duha Svetoga? I šta ako spašen čovek posle spasenja učini hulu na Duha Svetoga? ::

    Neoprostivi greh ili hula na Svetog Duha?

    (28) "Zaista vam kažem: svi grijesi bit će oprošteni sinovima ljudskim i bogohuljenima, kamo god oni huliše: (29) Ali onaj koji će klevetati protiv Duha Svetoga, nikada neće oprostiti, nego prijeti vječnim prokletstvom"

    Toliko je zabune u vezi s ovim stihom.. Međutim, jednostavno razumevanje stiha u njegovom dispenzacijskom kontekstu dat će nam odgovarajuće razumevanje i sigurnost o tome da li ste počinili ovaj grozni greh!

    Prvo moramo shvatiti da je Isus to rekao tokom svoje zemaljske službe pre nego što se Pavlu otkrila milost. U Marku 3 Hrist nije umro na krstu, a niko nije znao da mora umreti (1 Kor 2,7 ; Luka 18:34) i niko nije razumeo značenje krsta koje je prvo otkriveno Pavlu godinama kasnije.

    Drugo, Hrist govori o obrezivanju i kroz svoj život potvrđuje obećanja ocima (Rimljanima 15: 8 ; Jovan 1,11 ; Mt 15:24). Dakle, kad Isus govori o Duhu Svetom u Marku 3:29 , najverovatnije govori o Duhu Svetome u Njegovoj proročkoj službi i ulozi.

    To jest, baš kao što je Isus Hrist imao jasnu poruku i ulogu tokom svoje zemaljske službe, odvojenu poruku i ulogu tokom ovog Milosnog doba, tako je i Sveti Duh imao različite dispenzacijske službe i svrhe.

    Služba Svetoga Duha

    Sveti Duh snažno stupa na scenu kad se izliva na izraelske vernike u tom krštenju na Duhove. Jovan Krstitelj prorekao je taj događaj u Mateju 3:11 . Isus to predviđa čak i u Jovanu 14, 16, Luka 24:49 i Dela apostolska 1: 8 :

    "Ali dobit ćete vlast nakon što Sveti Duh dođe na vas; i vi ćete mi biti svjedoci i u Jeruzalemu, i u cijeloj Judeji, i u Samariji, i do krajnjeg dijela zemlje." - Dela 1: 8

    Petar nam govori da je služba koju je Duh Sveti odigrao u Delima 2: 4 "ono o čemu je govorio prorok Joel" (Dela 2:16). Međutim, ovo izlivanje Svetoga Duha igralo je ulogu i u ispunjenju Novog zaveta za kojeg je umro Hrist (Jevrejima 9: 15-17).

    Novi Zavet je obećan Izraelu u Jeremiji 31 ​​i Ezekijelu 36. Deo tog zaveta bio je da će Bog provesti Izrael da korača po Božjim statutima tako što će „staviti moj duh u vas“ (Ezekiel 36:27).

    Ova Božija intervencija omogućila bi im da savršeno ispunjavaju zakon koji je Bog dao Izraelu da izvrši kao znak svog posebnog odabranog statusa s Bogom pred narodima sveta (Ponovljeni zakon 4: 6 , 7 : 6).

    Neoprostivi greh

    Sada nastavljamo potragu za neoprostivim grehom u sličnom pasusu na hebrejskom jeziku objašnjavajući odbacivanje ove natprirodne intervencije. Jevrejima 6: 4-6 kaže:

    (4) "Jer je nemoguće onima koji su nekad bili prosvijetljeni i okusili nebeski dar i postali sudionici Duha Svetoga, (5) I okusili su dobru riječ Božju i sile svijeta da dođu, (6) Ako padnu, da ih ponovo obnovi do pokajanja; videvši kako ponovo razapinju Sina Božjega i postavljaju ga otvorenoj sramoti. "

    Trebali bismo razumeti da su, kada je osoba spašena pod Novim Zavetom u razdoblju ranih Dela, dobila snagu Svetoga Duha koja ih je natprirodno naterala da hodaju po Božjim statutima (Ezekiel 36: 26-27). Kad bi osoba primila taj 'nebeski dar', 'sile svijeta koji dolazi', 'ponovno rođen duh', natprirodno 'što je hodalo po mojim statutima', i zanemarila svoje novo Božansko stanje i počela da greši tad bi bilo nemoguće ponovo ih obnoviti.

    Bilo bi nemoguće da je Hrist opet umro za njihove grehe. Jevrejima 10: 26-27 potvrđuje ovu nemogućnost:

    (26) "Jer ako namjerno sagriješimo nakon što smo spoznali istinu, više nema žrtve za grijeh. (27) Ali izvjestan strah koji traži sud i žestoko bijes koji će proždrijeti protivnike."

    Dakle, shvatili smo da je bogohuljenje Svetoga Duha ekvivalentno onom odbacivanju Svetoga Duha nakon što je pod uticajem Njegove natprirodne službe Novog Zaveta.

    Jeste li počinili ovaj greh?

    Sada da utvrdimo da li imamo ili bismo ikada mogli počiniti ovaj greh. Donosimo neke izjave koje uspoređuju našu dispenzacijsku istinu s proročkim događajima ranih Dela i Novog Zaveta.

    (1) Novi zavet dat je Izraelu (Jevrejima 8:10) u vreme nacionalnog razlikovanja pred Božjim očima.

    Danas u doba Milosti nema ni Jevrejina ni pagana, nema nacionalnog razlikovanja i Izrael je pao u susret neznabošcima u njihovoj nepravednosti (Gal 3,28 ; Kol 3,11 ; Rimljanima 11,11).

    (2) Novi Zavet zahteva da slede Duha Svetoga i da žive bez greha kako bi postigli buduće spasenje (Djela 3,19 ; Jevrejima 10:36 ; 1. Jovanova 3: 9).

    Ne smatramo se pravednima tako što se 'pokajemo i krstimo', verujući 'evanđelju kraljevstva' ili sledeći zakon. Umesto toga, mi dobijamo svoje opravdanje po smrti i uskrsnuću Isusa Hrista.

    Spasila nas je milost putem vere. Umesto natprirodnog preporoda koji je bio Božji dar vernicima Novog Zaveta; Bog nam daje dar spasenja milošću kroz veru u Hristovu smrt na krstu za naše grehe.

    Slavimo što je Hrist već oprostio sve naše grehe (Kol 2,13) i da Bog u ovo doba ne računa grehe (2 Kor 5,19). To znači, da smo na Hristovom računu i Bog ne beleži naše grehe ako verujemo da je Hrist preuzeo na sebe sve naše propuste i nedostatke (Rimljanima 3,23-25).

    Dakle, živeći u ovom milosnom dobu, u kome nemamo nadprirodno delovanje Duha Svetoga, ne možemo odbaciti tu natprirodnu snagu i nebeski dar i ne možemo pasti u večno prokletstvo čineći neoprostiv greh. Pitanje u ovom dobu je milost Božja da je Hrist, dok smo bili neprijatelji, umro za nas (Rimljanima 5: 8 ,10).

    Treba biti oprezan da ne upadnemo u zamku pogrešnog učenja da u ovom Milosnom dobu postoji greh za koji Hrist nije mogao umreti. Ovo učenje ne samo da bi umanjilo delotvornost krsta, već bi dovelo i do poricanja da je Isus bio Bog koji se javio u telu. Umesto toga, mi nastavljamo propovedati milost koju pruža krst koji je "onima koji propadaju ludost, ali onima koji su spašeni to je snaga Božja." (1 Kor 1,18)
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-25, 12:12

    Dakle, ako sam dobro razumeo, u vreme Isusa i apostola Pavla ako ljudi svesno sagreše posle spasenja, nema više milosti i kraj je. Ali gde piše u Bibliji da to važi samo za to vreme? ::

    Ne, sve si pogrešno shvatio. Moraš da naučiš pravilnu podelu i dispenzacije to je osnov poznavanja Biblije.

    Knjige u Bibliji su podeljene (razdvojene) po kategorijama, koje su bazirane po “primarnim grupama ljudi” kojima Bog govori. Uzmi u obzir ovo: jako malo nauke u Bibliji se podjednako primenjuje svakoj od ovih grupa.

    1. Jevrejima pod Zakonom.
    2. Paganima.
    3. DANAŠNJIM HRIŠĆANIMA.
    4. Svecima u Velikim Nevoljama.
    5. Osobama koja će živeti u Milenijumu.

    Na primer, nauka Mojsijevog Zakona vredi za Izrael (grupa 1.), ali zato ne vredi za pagane i hrišćanine (grupe 2. i 3.).

    Prema tome, instrukcije koje su primenjive za 1. grupu, nisu primenjive za one koji su u 2. i 3. grupi jer nisu pod Mojsijevim Zakonom. To ne znaći da Zakon nije reč Božja ili da to nije istina, nego to znaći da vredi samo za one koji su pod Mojsijevim Zakonom, ne za nas. Stoga, kad čitate biblijski odlomak, obavezno se zapitajte: “na koga se ova nauka odnosi i primenjuje, 1. 2. 3. 4. ili 5. grupu?

    Još jedan primer, Biblija drugačije deluje sa starozavetnim vernikom koji je pod Zakonom; nego sa hrišćaninom punim Duha koji pokušava živeti po volji Božjoj danas. Isto tako vernik u doba Velikih Nevolja će morati izbeći žig Zveri, dok danas nema žiga Zveri od kojeg bi hrišćanin trebao strahovati. Instrukcije su apsolutno istinite u doba Velikih Nevolja, ali se ne odnose na nas vernike danas. Jednostavno se zapitajte ova 4. pitanja kod svakog stiha u Pismu u nastojanju da razumete kome i šta je pisano, i je li se odnosi za mene danas.

    Pitanja:

    1. Ko govori?
    2. Kome govori?
    3. Pripadam li ja toj grupi kome je rečeno? (Jevrejin, paganin ili hrišćanin)
    4. Je li nauka koji govori univerzalna, za sva doba ili se odnosi samo na grupu kojoj je rečeno?

    Neosporiva je činjenica da Biblija sadržava nauku koja se fundamentalno odnosi na grupu ljudi u drugim vremenskim razdobljima, ali se direktno ne odnose na vernika danas. Biblija se jednostavno deli na sekcije prema temelju primarnih grupa ljudi, koje Bog oslovljava u svakoj sekciji.

    Obavezno uzmi u obzir da je cela Biblija pisana nama, ali nije cela Biblija za nas da je sledimo u instrukcijama i nauci (kao na primer Zakon).

    2.TIMOTEJU 2:15 Proučavaj da se kao prokušan pokažeš pred Bogom, kao radnik koji se ne treba stidjeti, koji ispravno razdvaja riječ istine.

    Tri osnovne podele Biblije:

    1) NEKAD (PROŠLA VREMENA) - POSTANJE-MALAHIJA, MATEJ-DELA 9 (ZAKON I NAROD IZRAEL)

    2) ALI SADA (DANAŠNJE DOBA) - DELA 9-28, RIMLJANIMA-FILEMONU (CRKVA, TELO HRISTOVO DOBA MILOSTI I UZNESENJE NA NEBO)

    3) VEKOVIMA KOJI DOLAZE - (BUDUĆE DOBA) - JEVREJIMA-OTKRIVENJE (VELIKE NEVOLJE, I DRUGI DOLAZAK HRISTOV NA ZEMLJU ZA IZRAEL)

    U današnje vreme kada Bog udeljuje Milost (dispenzacija Milosti koja je počela sa Apostolom za neobrezane) spasenje nije: Izlazak 19 (poruka Zakona), Matej 5-7 (poruka govora na gori), Dela 2 (poruka na Pedesetnici), 1.Jovanova 1:9 (priznavanje greha), Jevrejima 6 i 10 (svojevoljni greh je smrtna kazna), Jakov 2 (vera bez dela je mrtva)--- to su sve poruke za narod Izrael koji su bili pod starim savezom i ulaze u bolji novi savez (uvetno spasenje jer išćekuju milost na drugi dolazak Hrista 1.Pet 1:13, Rim 11:25-27, Del 3:19-21).

    Danas vernik dobija sve duhovne blagoslove u nebesima čim poveruje u evanđelje Hristovo. Spasenje je besplatan dar milošću Božjom. Međutim, novozavetni Izrael koji je bio aktivan za vrieme knjige Dela apostolskih i koji će opet zaživeti u doba velikih nevolja, primili su Duha Svetoga koji im je pomagao i terao da vrše novi zakon kroz čudesa i darove da bi ušli u Milenijumsko kraljevstvo na zemlji, gde će kao Kraljevi Sveštenici posredovati za ostale narode (to će se ispuniti u budućnosti, Velika komisija Mat 28).-- Jer 31:31-33, Jez 36:24-27, Jk 2:28-32, Dela 2:38, Jev 8.7-13; 9:15-18; 10:16, Jov 16:13, 1.Jov 2:20.27, Jk 2:24.

    Danas u dispenzaciji Božje Milosti, spasenje je bez naših dela i nismo pod savezom (uvetnim ugovorom). Naša odredišta su nebeski predeli koja trenutno okupiraju Đavolovi anđeli, dok Izraelska obećanja su uvek vezana za zemlju i vlast na njoj. Kad se sve ispuni, tada dolazi punina dispenzacije na nebu i na zemlji u Hristu--- Ef 1:10. Titu 3:5 on nas je spasio, ne po delima pravednosti koja smo mi učinili, nego po svom milosrđu: pranjem regeneracije i obnove po Duhu Svetome, 6 koga je izobilno izlio na nas po Isusu Hristu našem Spasitelju,7 da opravdani njegovom milošću, u skladu s nadom, budemo baštinici večnoga života.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-25, 13:14

    Detaljno sam pročitao celu poruku. Inače, šta su uopše dispenzacije? ::

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t153-dispenzacionalizam

    Pošto koliko sam ja razumeo, najnovija knjiga Biblije je ono što mi danas trebamo da sledimo. Mi smo ta današnja grupa koja je poslednja u Bibliji. Ali ako malo istražimo, videćemo da je Pavle prvo pisao Rimljanima poslanicu gde se stalno ponavlja da spasenje primamo verom BEZ NAŠIH DELA, a onda posle toga piše mnoge poslanice ::

    Mi sledimo nauku našeg apostola Pavala (apostola pagana) i sve poslanice koje je on napisao su doktrinarne za nasa danas koji smo prihvatili evanđelje milosti. Dakle od Rimljanima do Filemonu poslnice su za današnje hrišćane da ih sledimo u nauci.

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t137-apostol-pavle-tajna

    a jedna od tih poslanica je i Jevrejima poslanica ::

    Pavle nije pisao Jevrejima poslanicu.

    gde piše da ako neko svesno učini greh, da nema za njega milosti, a pošto je greh LOŠE DELO, kako su onda otpali od spasenja ako učine loše delo? ::

    Jevrejska poslanica se bavi budućim vremenom velike nevolje za Jevreje kada crkva bude uznesena i prestane doba milosti i tada će se Bog okrenuti ponovo Jevrejima i tada se propoveda EVANĐELJE O CARSTVU (KRALJEVSTVU) što jasno Isus naglašava u Matej 24 i po tom evanđelju jevrejski vernici moraju svoju veru potvrditi delima (kao u SZ) što je suprotno od sadašnjeg doba milosti gde smo mi spašeni isključivo milošću po veri bez dela.

    Da vidiš razliku u evanđeljima pogledaj ovu temu: https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t154-evanelja-u-bibliji

    Npr ako vernik u tom dobu velike nevolje svojevoljno greši (uzme žig Zveri) koji će tada biti aktuelan ide odmah u ognjeno jezero i nema mu spasenja, dakle oni tad moraju izdržati do kraja za razliku od nas danas koji smo zapečaćeni za večnost.

    poslednja knjiga Biblije je ona koju trebamo danas da sledimo, a jedna od poslednjih je poslanica Jevrejima, a tu piše da neko otpada od spasenja ako učini svesno loše delo. Šta je sad ovde istina? ::

    Mi ne sledimo poslednje knjige u NZ već Pavlove poslanice.



    DANAŠNJE DOBA DOKTRINA ZA HRIŠĆANE - DELA AP. 9-28, RIMLJANIMA DO FILEMONU (CRKVA, TELO HRISTOVU U SADAŠNJEM DOBU MILOSTI) - SPASENJE JE VEČNO I NE MOŽE SE IZGUBITI DELIMA.

    BUDUĆE DOBA IZRAELA KADA SE BOG OPET OKRENE NJIMA - JEVREJIMA DO OTKRIVENJA (VELIKE NEVOLJE) - SPASENJE SE MOŽE IZGUBITI DELIMA JER ONI TADA MORAJU IZDRŽATI DO KRAJA.



    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-25, 15:30

    Ko je onda pisao Jevrejima poslanicu?

    Ne znamo, ne navodi se autor u poslanici.

    Valjda je sve poslanice apostol Pavle pisao? Mislim za ljude, ako misliš na Jakovljevu poslanicu, onda nije Pavle sve pisao. Početnik sam, ne bi te trebalo čuditi što ne znam.

    Nije. Pavle je pisao poslanice od Rimljana do Filemona dakle napisao je devet poslanica, sedam crkvama i četiri poslanice trojici ljudi (ukupno 13 poslanica). Svih 13 njegovih poslanica napisano je crkvi koja je Telo Hristovo. Poslanica Rimljanima je prva u kanonskom redosledu Pavlovih trinaest poslanica, ali nije prva poslanica koju je napisao nadahnuto od Boga. Pavlove poslanice nisu poređane hronološki već prema božanskom poretku za našu izgradnju.

    "Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za ukoravanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi" 2.Timotiju 3,16

    DUHOVNI POREDAK

    Spasenje u Hristu (vera)

    Rimljanima - nauka o spasenju Hristovom verom
    1 i 2 Korinćanima - ukor zbog toga što ne živimo prema nauci u Rimljanima
    Galaćanima - ispravak za slušanje lažne doktrine koja nije u skladu s Rimljanima

    Telo Hristovo (ljubav)

    Efežanima - doktrina o telu Hristovom
    Filipljanima - ukor zbog toga što ne žive po nauci u Efežanima
    Kološanima - ispravak za slušanje lažne doktrine koja nije u skladu s Efežanima

    Hristov dolazak (nada)

    1 i 2 Solunjanima - doktrina, ukor i ispravak u vezi s Gospodnjim dolaskom

    Uzeto zajedno, ovih devet crkvenih poslanica pružaju uputstva o pravednosti za ovo sadašnje doba milosti.

    Poslanice Timoteju i Titu odnose se na pravilnu doktrinu i poredak lokalne crkve. Druga poslanica Timoteju govori o otpadništvu u poslednjim danima sadašnjeg doba milosti.

    Poslanica Filemonu prikladno je postavljena poslednja jer ilustruje doktrine Pavlovih poslanica kroz stvarnu situaciju i praktične stvari.

    Ovo sadašnje doba milosti započelo je Pavlovim spasenjem i službom u Delima apostolskim, ali postoje neke razlike između poslanica koje je on napisao tokom razdoblja Dela apostolskih i nakon toga zbog prelazne prirode (izraelski proročanski program postupno se ukida dok tajni program Telo Hristovo je postupno ulazilo u to razdoblje. Na primer, Pavle je prvo otišao do Jevreja i znakovi i darovi su bili na snazi ​​da ih izazovu na ljubomoru. Pavle nije propovedao evanđelje o kraljevstvu, ali Bog je iskoristio njegovu službu da izvuče ostatak Izraela u Telo Hristovo (vidi Rim. 11) pre nego što je službeno ostavio naciju u delimičnom slepilu. Prelazni period završen je u Delima 28.

    Dok je ap. Pavle pisao, da li je tad bila potpuna milost, kao danas?

    Ovo doba milosti započelo je u Delima 9 kada je Pavle spašen i traje do dan danas.

    Dakle ljudi su mogli da uzveruju i da rade šta žele, kao mi danas, u Pavlovo vreme? Dakle, dok je Jakov pisao poslanice, bila milost, ali ljudi su trebali da se potvrde delima, a dok je ap. Pavle pisao poslanice, ljudi nisu morali delima da se potvrde? Ako je ovako, zašto su Jevreji onda morali da se potvrde, jer je poslanica Jevrejima pisana nakon što je Pavle primio i otkrio Jevanđelje milosti? U poslanici Jevrejima 6:4-6 ljudi su trebali delima da se potvrde, ali zašto kad je pisana nakon što je Pavle otkrio Jevanđelje milosti koje je primio preko Isusa Hrista?

    Pavle i Jakov pišu drugačijim skupinama ljudi dakle po različitim proročkim programima. Nije bitno kad je ko pisao već kome je ko pisao.

    Jakovljeva poslanica, kome Jakov piše?

    O ovom pitanju ne može biti rasprave (1:1)! Jakov piše dvanaest izraelskih plemena koja su se rasula zbog velikog progona spomenutog u Delima 8:1. Jakov NE piše Hristovom telu jer u Hristovom telu NIJE dvanaest plemena (Gal. 3: 26-28). U crkvi kraljevstva bilo je vernih Jevreja iz svih dvanaest plemena (Dela 2:14, 22, 36). Crkva kraljevstva iz Dela apostolskih NIJE isto što i crkva koja je telo Hristovo (Ef.1:22-23). Crkva je jednostavno prozvani skup i u Bibliji postoji više vrsta prozvanog sabora (Dela 7:38). Crkva kraljevstva bila je „malo stado“ (Lk. 12:32) koje je verovalo u Gospoda Isusa kao svog Mesiju i tražilo je da se kraljevstvo vrati Izraelu (Dela 1: 6). Jevreji i pogani NISU bili u istom telu u kraljevskoj crkvi! Tokom druge polovine Dela apostolskih OBOJE su crkva kraljevstva i telo Hristovo postojali zajedno (neki od svetaca kraljevstva, poput Varnave, čuli su Pavlovo evanđelje i postali deo tela). Ne verujem da je dvanaest apostola postalo udovima Hristovog tela (Matej 19:28). Dela apostolska beleže prelaz iz crkve kraljevstva u telo Hristovo (jedno se ukida dok se drugo uvodi).

    Ova poslanica, kao i ostale jevrejske poslanice, sigurno ima buduću primenu na crkvi kraljevstva koja će proći kroz period nevolje (Jak. 5: 7-11). Nevolja je mogla započeti u Delima 7, ali je odgođena zbog otkrivanja tajne otkrivene Pavlu. Nakon uznesenja Hristovog tela, Bog će nastaviti svoje odnose s Izraelom i započe će Dan Gospodnji.

    Jakovljeva poslanica, tema?

    Ključne reči su: vera (16 puta), dela (13 puta) i zakon (10 puta). Jakov potiče Jevreje, čija se vera iskušava (1:3), da imaju istinsku veru koja deluje u skladu sa Zakonom (2:12) i strpljivo traje do kraja (Mat. 24:13-14). Ova poslanica uči čistoj VERI (1:25-27) i koristi se u odnosu na dela zakona (Djela 26:5; Gal. 1:13-14; „Jevrejska vera“ uključuje i njihove tradicije). Primetite da „čista vera“ treba ČINITI i nastaviti u „savršenom zakonu slobode“. Šta je „zakon slobode“? Mnogi misle da zakon slobode ne može biti referenca na Mojsijev zakon jer su ga Petar i Pavle nazvali „jarmom ropstva” (Djela apostolska 15:10; Gal 5:1). Zakon je bio „jaram ropstva“ onima koji su ga morali poštovati da bi se spasili. Iako sam zakon ne može spasiti (Rim 3,20), svejedno je bio potreban za spasenje (Luka 1:5-6). Kao nacija, Izrael je propao pod starim savezom, ali će biti spašen kad Bog sklopi novi savez s njima kad se uspostavi kraljevstvo (Jev 8:6-13). Prema novom savezu, Izrael će držati zakon od srca jer će biti ispunjeni Duhom Svetim. Ako se zakon čuva iz srca, to nije „jaram ropstva“, već „zakon slobode“ (Ps.119: 32, 45; Jn. 8:31-32). Jevreji kojima je Jakov pisao bili su ispunjeni Duhom. Kraljevska crkva iz Djela apostolskih bila je izgled Izraela u doba Kraljevstva (Jezek. 36:24-28). Crkva kraljevstva živela je po zakonu (Djela 2:1, 46; 3:1; 5:42; 21:20). Bog nije ukinuo zakon (Hrist ga je ispunio za nas, Rim 10:1-4). Hristos će vladati zakonom u doba Kraljevstva (Isa. 2:1-5).

    Prema izraelskom programu kraljevstva, bila su potrebna dela za dokazivanje vere za opravdanje (Jak. 2:24), ali danas, u doba milosti, nisu potrebna dela za dokazivanje vere za opravdanje (Rim. 3:28;4: 5). jer smo trenutno i trajno opravdani "Hristovom verom" (Gal. 2:16). Naravno, dobra dela trebaju slediti spasenje (Ef. 2:10). Ne trebamo miriti Jakova i Pavla jer nisu bili neprijatelji. Pisali su RAZLIČITIM grupama ljudi pod RAZLIČITIM programima!
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-26, 11:52

    Danilo ::Evo još jedno pitanje: da li je danas moguće učiniti hulu na Duha Svetoga?

    Naravno da ne, jer živeći u ovom milosnom dobu u kome nemamo natprirodno delovanje Duha Svetoga, ne možemo odbaciti tu natprirodnu snagu i nebeski dar i ne možemo pasti u večno prokletstvo čineći neoprostiv greh. Odgovor u ovom dobu je milost Božja da je Hrist, dok smo bili neprijatelji, umro za nas (Rimljanima 5: 8 ,10). Hula na Duha Svetog će se ponovo dešavati u Velikoj Nevolji kad Jevreji budu odbijali Božiji poziv i prihvatali Antihrista i žig Zveri. Slično su i za vreme Isusove zemaljske službe u evanđeljima hulili na Duha Svetog.

    Sponsored content


    Pitanja i odgovori - Page 2 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Sponsored content


      Sada je 2024-05-08, 17:18