BIBLIJSKO OBRAZOVANJE

2. Timoteju 2:15


4 posters

    Pitanja i odgovori

    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-26, 12:28

    Tako znači? Znači onda će odmah biti suđenje onima koji ne prihvataju Isusa za Mesiju kad bude uznesenje Tela Hristovog? A ne verujem da je ovako, ma da, sigurno neće odmah biti suđenje nakon uznesenja, jer svakako mora proći onaj period od 1000 godina itd itd. ::

    Nisi razumeo, ko ne prihvati Isusa Hrista, a umre on ide u Oganj (to važi za sve koji umru nespašeni). A kad se uzme Telo Hristovo, svi oni koji nisu poverovali idu u tribulaciju (poslednjih sedam godina) zajedno sa Izraelom i imaju šansu da se spasu preko Izraela jer će se tad propovedati evaneđelje kraljevstva (Matej 24,14).

    Da, ovo mi je jasno. U ovoj dispenzaciji kojoj mi živimo ne trebamo ljude deliti na to da li su Srbi, Jevreji... znači u ovoj dispenzaciji postoje 2 grupe ljudi: 1. Zapečaćeni Svetim Duhom (SPAŠENI) 2. Nezapečaćeni Svetim Duhom (NESPAŠENI) ::

    Upravo tako.

    I ovo mi je jasno. Mislim da sam sve razumeo, ali za svaki slučaj me ispravi ako grešim. Dakle, kada bude uznesenje Tela Hristovog, ceo Izrael koji ne prihvata Isusa za Mesiju će ga kasnije prihvatiti jer će videti da je došao Mesija u kog oni nisu verovali. Taj Izrael koji ne prihvata Isusa za Mesiju, kad ga prihvati (nakon uznesenja Crkve), postaje Malo Stado i mora izdržati nevolje do kraja. A ostali ljudi (koji nisu Jevreji) i nisu prihvatali Isusa za Mesiju moraju postati deo Izraela i prihvatiti Isusa za Mesiju da bi postali Malo Stado. Jel sam sada sve razumeo? ::

    Bravo, sve si dobro razumeo.



    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-26, 13:25

    Hvala brate, vidimo se u Nebeskom Kraljevstvu sa Hristom ::

    Ako Bog da da se vidimo i pre, odakle si ti brate?
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-28, 18:50

    Zašto je Bog Starog Zaveta toliko drugačiji od Boga Novog Zaveta?

    Nije drugačiji, to je isti Bog.

    U Starom Zavetu Bog kaže ubijajte vaše neprijatelje u moje ime i tako to (kao što je Bog caru Saulu naredio da ubije sve sataniste i pagane, na kraju car Saul je iz milosti pustio jednog paganina, a onda ga je Bog zbog toga odbacio, verovatno mu je zbog toga odbacio i spasenje). Zašto Bog kaže: "O kad bi narod moj slušao mene, i sinovi Izrailjevi hodili putovima mojim! Brzo bih pokorio neprijatelje njihove, i na protivnike njihove digao bih ruku svoju..." (Psalam 81:13-14). Nije mi jasno. Zašto ovde kaže da bi neprijatelje ljudi pokorio pod noge njihove, a onda u Novom Zavetu Isus (Bog) kaže u Mateju 5:44 da volimo svoje neprijatelje. Pa čekaj, šta sad koji Bog je ispravan? Ovaj koji traži ubistvo neprijatelja, ili ovaj koji traži ljubav prema neprijateljima? Ovo je velika kontradikcija.Sad ćeš verovatno reći da je razlog zašto je Bog tražio ubistvo bio greh. Pa dobro, zašto onda u Mateju 5:44 traži od nas da volimo svoje neprijatelje kada i naši neprijatelji čine greh? Zašto nije tražio ubistvo neprijatelja i u Novom Zavetu? Jel se Bog promenio? Pa to Biblijski nije tačno: "Jer ja Gospod ne mijenjam se; zato vi, sinovi Jakovljevi, ne izgiboste." (Malahija 3:6). Velika kontradikcija ::

    To je kontradikcija u umovima muslimana i ostalih neprijatelja Boga i Biblije. Kad bi ti pažljivo čitao Bibliju i gledao kontekst i kome se Bog u navedenim stihovim obraća (umesto što i dalje čitaš islamističke tekstove i njihove "kontradikcije" u Bibliji) video bi da tu nema kontradikcija. Dakle Bog se u SZ jasno obraća naciji i državi Izrael (a zadatak te države je da zauzme svetu zemlju i ratnim naporima odbrani istu), dok se u NZ obraća pojedincima koji nemaju državu niti treba da idu u osvajanje svete zemlje niti odbrane iste već vode duhovni rat u sebi. Tako da bih te molio da gledaš kome se u datom stihu Bog obraća i sa kojom svrhom., ako do sad to nisi nauči sve je ovo džaba..

    Takođe, ako je razlog zašto je Bog u Starom Zavetu tražio ubijanje bio greh, zašto i danas to ne traži, imamo mnogobrojne gradove greha i demona (poput Lasa Vegasa gde na svakom ćošku imaš prostituciju i golotinju)? Ili poput grada Nevade? ::

    Iz prostog razloga zato što MI NISMO IZRAEL niti živimo u SZ. Bog je u SZ od sinova Jakovljevih stvorio naciju i državu u svetoj zemlji koja vodi ratove i sprovodi njegov zakon (pojedini gresi se kažnjavaju smrću po Mojsijevom zakonu). Dakle svako ima svoju svrhu, naša svrha (Telo Hristovo) danas je propovedanje evanđelja milosti, a ne likvidacija Palestinaca po pojasu Gaze i sl.





    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-28, 23:14

    Mislio sam na karakter Boga SZ i NZ da je različit. ::

    Drugačije su okolnosti i drugačiji je način delovanja, to vidimo kroz celo Pismo.

    Isus se u NZ obrača IZRAELU, koja je sveta zemlja... zašto onda ne naređuje ubijanje neprijatelja kao što je to činio u SZ? ::

    Jasno kaže u Matej 5,44 da se radi o ličnim neprijateljima, a ne o neprijateljima države Izraelu koji je pao, koji nema svoju državu, koji je pod okupacijom Rima, koji treba da se pokaje! Možeš li ti da vidiš razliku tu? Dakle Isus 12 apostola kaže da idu i propovedaju evanđelje, a ne da ratuju kao što je rečeno Isusu Navinu, Šaulu, Davidu.. Petar, Jakov, Jovan nisu carevi i sudije već apostoli. Moraš gledati kome je šta rečeno i ko kakvu službu ima.

    Da, mi nismo Izrael, ali danas postoji država Izrael i postoji mnogo neprijatelja Izraela ::

    To nije Božiji Izrael to je obična sekularna država koja nema veze sa proročanstvima niti priznaju Hrista niti u Njega veruju.

    Šta je ovde tačno? Još u Bibliji piše da se Bog ne menja, ali zašto onda u SZ traži ubijanje neprijatelja (državi Izrael), a u NZ traži ljubav prema neprijateljima (državi Izrael)? ::

    Lepo sam ti objasnio u prethodnim odgovorima.



    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-29, 15:07

    Ahaaaaam, da li ovo onda znači da kada bi država Izrael verovala u Isusa kao Mesiju i kada ne bi bila pod okupacijom Rima da bi Bog naredio idalje ubijanje neprijatelja državi Izrael (kao u SZ)? ::

    Ne, kad budu poverovali u Hrista tokom tribulacije, tada će Gospod doći da porazi neprijatelje Izraela (Antihrista i njegovu vojsku) i uspostaviti izraelsko carstvo na hiljadu godina. To je Novi Savez!
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-30, 01:56

    Sve mi je jasno, samo ne znam da li je jednom spašen zauvek spašen istintska Biblijska teologija ::

    Ne nego smo malo spašeni pa nismo pa jesmo pa nismo i tako u krug.. Bog nas ne spašava uslovno ili delimično već jednom i zauvek!

    zašto u Bibliji piše nešto poput ovoga "Duh Istine govori kako će u poslednja vremena mnogi otpasti od vere..", i koliko imamo Biblijskih stihova koji će potvrditi da je jednom spašen zauvek spašen istintska Biblijska teologija. ::

    Stihovi koje si citirao kažu da se od vere, može otpasti, a ne od spasenja! Od vere se uvek može otpasti tako što prihvatiš jeres, ali od spasenje ne može jer ono zapečaćeno Duhom Svetim i ne zavisi od nas.

    Evo ti tema sa svim stihovima:

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t159-gubitak-spasenja

    Jer neki govore da ako mi stalno idemo svesno po grehu (a bili smo spašeni), da to znači da Duh Sveti nije u nama, da li je ovo istina? ::

    Naravno da nije istina, ovo govore jeretici koji se pouzdaju u svoja dela za spasenje. Takođe već sam ovo objašnjavao u prethodnim pitanjima, pa ne znam zašto se vraćaš na isto..
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-30, 23:25

    Da da to je ta jeretička filozofija, ajmo sad u greh jer nam Bog ništa ne brani..


    Ali jeretici ne čtaju Bibliju: Rimljanima 6,15 "Šta dakle? Hoćemo li griješiti kad nijesmo pod zakonom nego pod blagodaću? Bože sačuvaj!"
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 20
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od ilke_77 2021-07-31, 11:51

    Gledaj kontekst Danilo bebice 11 stih kaze
    I ovakovi bijaste neki; nego se opraste i posvetiste i opravdaste imenom Gospoda našega Isusa Hrista i Duhom Boga našega.
    Pogledaj i ovo 1 kor 5 5
    Da se on preda sotoni na mučenje tijela, da bi se duh spasao u dan Gospoda našega Isusa Hrista.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-31, 20:05

    Danilo ::Jedno pitanje, zašto Pavle piše ovo: "Ili ne znate da nepravednici neće naslediti carstvo Božije? Ne varajte se: ni kurvari, ni idolopoklonici, ni preljubočinci, ni adžuvani, ni muželožnici, ni lupeži, ni lakomci, ni pijanice, ni kavgadžije, ni hajduci, carstvo Božije neće naslediti." (1. Korinćanima 6:9-10). A šta ako je neko postao spašen, a zatim radio sve navedene stvari?

    Ovde govori o nevernicima koji neće naslediti carstvo Božije, jer krv i telo neće u nebo za razliku od nas koji smo spašeni i dobijamo nova neraspadljiva tela (bezgrešna). Mi više nismo ovi nabrojani jer nas je Isusova krv oprala i proglašeni smo pravedni i baštinici carstva Božijeg. Takođe ovde Pavle apeluje da ne budemo kao nevernici i da budmo za primer u svojim sadašnjim telima i da se neugledamo na nevernike koji još nisu oprani krvlju Isusa Hrista.

    Ako sam još nešto dobro razumeo, Matej 24:13 gde piše: "Ko ustraje do kraja, biće spašen." se odnosi na dispenzaciju Malog Stada koja je pre dolaska Apostola Pavla? ::

    Matej 24 je proročka glava i govori o budućoj velikoj nevolji (tribulacija) gde malo stado mora izdržati do kraja i sačuvati veru. Naravno to je deo istog evanđelja obrezanja (evanđelje o carstvu, stih 14) koje se propovedalo pre Pavla.
    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 20
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od ilke_77 2021-07-31, 20:12

    Spasen covek ne ide u paklu,vec na sudiste Hristovo,svi cemo tamo ici,to ti je na primer kad mac mora u kovacnici proci kroz vatru kako bi bio iskovan i cvrst.Ili kako srebro,zlato mora proci kroz vatru kako bi postao cvrst,kako bi se izravnao,a ono sto nevalja nestalo i unistilo se .Eto primer 1 kor 3 11 do 15
    Jer temelja drugoga niko ne može postaviti osim onoga koji je postavljen, koji je Isus Hristos.
    Ako li ko zida na ovome temelju zlato, srebro, drago kamenje, drva, sijeno, slamu,
    Svakoga će djelo izići na vidjelo; jer će dan pokazati, jer će se ognjem otkriti, i svako djelo pokazaće oganj kao što jest.
    I ako ostane čije djelo što je nazidao, primiće platu.
    A čije djelo izgori, otići će u štetu: a sam će se spasti tako kao kroz oganj.

    Nevernici ne mogu da shvate da je spasenje dar Bozji,oni se spasavaju svojim delima,nemas potrebe zeleti njihovu glavu ja cu ti odma
    reci o cemu se radi.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-08-01, 14:48

    Danilo ::Hvala vam mnogo momci, ovo je bukvalno jedino ispravno tumačenje Biblije. Sve ostalo ne može da se protumači i jeretičko je. Inače, šta mislite da li je Mladen spašen? Ja iskreno mislim da je spašen, jer jedino što trebamo uraditi da bi primili spasenje jeste pouzdanje u Hristovo Jevanđelje, ja mislim da se Mladen pouzdao (opet kažem, nisam ja Bog i ne mogu da gledam na srce, ali ovako koliko mogu da vidim spolja može se zaključiti da se pouzdao u Hristovo Jevanđelje i postao spašen). Šta vi mislite?

    Ne znam da li je spašen, trebalo bi ga pitati koje je evanđelje njegovog spasenja? Onda bi smo znali, inače ovo što propoveda je čista jeres.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-08-01, 23:21

    Jevanđelje njegovog spasenja je "Pouzdaj se u Hristovo Jevanđelje i primićeš spasenje, BEZ DELA, a ako svesno i namerno činiš grehe nakon spasenja, ti ga gubiš". ::

    Ne znam, morao bih lično da ga pitam koje je evanđelje njegovog spasenje, a ne da nagađamo..

    Ja mislim da možemo reći da je spašen iako propoveda ovu jeres, jer su i Korinćani propovedali da nema vaskrsenja mrtvih, a opet im je Pavle rekao da su spašeni? ::

    Ništa ne mogu reći sa ove distance. Bog zna u šta je on poverovao.

    Sponsored content


    Pitanja i odgovori - Page 6 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Sponsored content


      Sada je 2024-05-20, 04:05