BIBLIJSKO OBRAZOVANJE

2. Timoteju 2:15


4 posters

    Pitanja i odgovori

    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-05-28, 13:02

    Danilo ::Pozdrav. Nov sam i nadam se da trebam ovde postaviti pitanje. Pitanje glasi: da li ako sam iskreno poverovao u Hristovo Jevandjelje, a potom posumnjao u Hristovo Jevandjelje, da li sam ja izgubio spasenje? Hvala na izdvojenom vremenu, pozdrav.

    Pozdrav Danilo. Spasenje se događa kada čovek poveruje u evanđelje Isusa Hrista i tada ga Duh Sveti zapečati (Efezanima 1:13) . Čovek može doživeti brodolom vere i otpasti od Hrista ali to ne znači da će izgubiti spasenje jer je ono besplatan dar koji ne zavisi od nas samih već od onog što je Hristos učinio za nas.

    Gubitak spasenja?

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t159-gubitak-spasenja#1659
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-05-28, 13:12

    Danilo ::Postovani, hvala Vam puno na izdvojenom vremenu. Shvatio sam da nemam razloga da ne verujem u Hristovo Jevandjelje, jednostavno nema dokaza. Hvala vam sto sirite Bozju rec!

    Amin.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-04, 01:01

    Danilo ::Poštovani, koji su dokazi da je Biblija Božja reč?


    Evo ti ovde materijalni dokazi https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/f5-kreacionizam

    A največi dokaz je naša vera (Jevrejima 11:1-3)
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-05, 22:35

    Danilo ::Međutim, jedino što me je nateralo da posumnjam u Bibliju je što je prepuna kontradikcija. Zaista ima previše kontradikcija i ne znam šta da radim.

    Na koje konkretno kontradikcije misliš?
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-06, 00:23

    Evo recimo navešću par od mnogobrojnih kontradikcija. Ako imate odgovor, zaista će svaka sumnja u meni nestati.


    Aha, znam ovo su "kontradikcije" koje muslimani koriste da napadnu Božiju Reč, ali njihov problem je površno tumačenje Biblije lišeno konteksta ili istorijske pozadine.


    KONTRADIKCIJA 1

    U (2. Solunjanima 2,11) Bog ne laže već nevernicima šalje silu prevare (Lažnog proroka koji će doći) pošto su odbili spasenje.

    KONTRADIKCIJA 2 i 3

    Kod Jezdre i Nemije kontradikcija nema jer se ignorišu istorijske okolnosti, odnosno vek razlike između ove dve knjige tako da je popis stanovništva različit. Dakle očito da su neke porodice, u takvom vremenskom intervalu brojčano narastu ili opadnu. Ljudi se rađaju i umiru.

    KONTRADIKCIJA 4

    Maha je ćerka Urilova, a unuka Avesalovoma. 2.Dnevnika 11:20 govori u prenesenom značenju, ćerka ovde označava potomka, kao što se Isus naziva sinom Davidovim (a znamo da mu nije doslovan sin već potomak).

    KONTRADIKCIJA 5

    David je ubio Golijata, Elhanan je ubio Golijatovog brata to se jasno potvrđuje u 1.Dnevnika 20,5. U 2. Samuilova 21,19 iz nepoznatih razloga prevodioci su izostavili reč "brat".

    KONTRADIKCIJA 6

    Isus u navedenim stihovima nigde ne ukida zakon već objašnjava smisao zakona, a to je da zakon nije samo fizička kategorija već duhovna, isti slučaj se potvrđuje u Matej 5,28 gde on objašnjava da Bog gleda na srce i da poštovanje zakona izlazi iz srca, a ne iz pukog legalizma kao što su to fariseji radili.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-06, 21:32

    Danilo ::Hvala vam zaista puno! Nisam znao da imate odgovore na sve ovo.

    Evo još jedno pitanje. Ne razumem kako je ovo moguće: "Poslije njega ustade Šamgar, sin Anatov. On pobi šest stotina Filisteja ostanom volujskim. I on je bio sudac u Izraelu." (Suci 3:31).   Kako je moguće da je Šamgar ubio 600 Filisteja običnim štapom koji na vrhu ima metalni šiljak?

    Moguće je jer kad Bog vodi nekog on može činiti nemoguća dela za običnog čoveka. To je isto kada bi pitao kako je Mojsije običnim štapom podelio Crveno More..
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-06, 22:18

    Da... međutim, ovde piše da je Bog bio sa Judom, ali Juda opet nije mogao da protera stanovnike u ravnici jer su imali gvozdena kola: "Gospod je bio s Judom, tako da je mogao zaposjesti goru. Stanovnike u ravnici nije mogao protjerati, jer su imali gvozdena kola." (Suci 1:19). Bogu ništa nije nemoguće, kako onda nije mogao proterati stanovnike u ravnici jer su imali gvozdena kola?

    Ovo je loš prevod, treba da stoji ovako.

    "Jer Gospod bješe s Judom, te osvoji goru; ali ne izagna onijeh koji življahu u dolini, jer imahu gvozdena kola." Danićić-Karadžić

    Dakle potpuno drugi kontekst, ti sa gvozdenim kolima nisu proterani iz određenog razloga (verovatno samo Judi poznat koji se tiče gvozdenih kola), a ne zato što svemogući Bog nije to mogao napraviti preko Jude.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-06, 22:33

    Iskreno se nadam da je tako.

    Moraš verovati Bogu i neće biti kontradikcija. Mir i milost u ime Isusa Hrista
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-07, 00:02

    Tako je. Hvala vam što širite Jevanđelje i Božji plan spasenja.

    Na slavu našeg Gospoda!

    Zaista je meni fascinantno da u Bibliji piše da će se u onim baš poslednjim vremenima Jevanđelje širiti po celom svetu

    Da, to jeste tačno, ali tu se misli na Evanđelje o carstvu (kraljevstvu) koje će se propovedati u velikim nevoljama. https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t154-evanelja-u-bibliji

    Mi danas propovedamo Evanđelje milosti Božije.

    youtubere koji šire Božju reč, kao što su Ribar Ljudi, Mač Duha i Biblija Riječ Božja.

    Amin, to su naša braća.

    Očekujem da će uskoro doći još mnooogi koji će snimati takav sadržaj. A evo početnici kao ja imaju sav sadržaj na internetu, ovo je zaista odličan sajt za Biblijsko obrazovanje. Bukvalno sve imamo, apsolutno sve. Mirost i Mir u Hristu Isusu Gospodu našemu. Amin.

    Slava Bogu!





    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-12, 14:22

    Samo jos jedno pitanje. Muslimani tvrde da je apostol Pavle iskrivio prvobitno Hriscanstvo. Koji su dokazi da nije to ucinio?

    To mnogi tvrde, ali ne poznaju službu Apostola Pavla i tajnu po kojoj je izabran. Pavle je dobio od Boga evanđelje milosti (za pagane) koje je bilo tajna od početka i zato se razlikuje od ostatka Svetog Pisma, jer sa Pavlom je počelo nešto novo (hrišćanstvo).

    Predlažem da pogledaš ovu temu: https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t137-apostol-pavle-tajna

    Takodje, da li biste mogli na logican nacin da objasnite Trojstvo?

    Ja ne koristim te nebiblijske sinonime Sveto Trojstvo, Sveta Trojica i sl. Biblijska reč za jedinstvo Oca, Sina i Svetog Duha je Božanstvo (Dela apostolska 17,29). Bog je jedan i on je tvorac svega, Sveti Duh je Božji Duh koji danas deluje u vernicima, Isus Hristos je punina Božanstva telesno (Kolosanima 2,9) odnosno Bog je pre 2000 godina postao čovek (hipostatska unija) da bi mogao da umre za naše grehe. (1. Timotiju 3,16). Bog svedoči kao Otac, Reč i Sveti Duh (1. Jovanova 5,7), kao jedno.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-13, 00:07

    Međutim, kako se u raju ili paklu ljudi viđaju? Kao što znamo, DUH i TELO čine DUŠU

    Čovek se sastoji iz Duha, tela i duše (1. Solunjanima 5,23). Kad čovek umre duša ide u pakao ili raj. (Luka 16,22-23).

    Međutim, kako ljudi u paklu recimo gore, kad im telo u grobu spava? ::


    Telo im je u grobu, a duša im je u paklu (kako to doslovno izgleda goreti u paklu ja ne znam sa ove distance).

    Ovo mi nikako nema smisla ::

    Najbitnije je šta piše u Bibliji. Ako tako piše da gore onda oni gore.

    Ribar Ljudi i u jednom klipu je rekao da kada čovek umre, duh ide kod Oca i duh spava, a telo ide u grob i osoba čeka trenutak vaskrsenja. Šta je sad ovde istina? ::

    Brat Nikola (Ribar Ljudi) to nije najbolje objasnio jer je tada bio pod uticajem jeresi "spavanja duše", ali je kasnije odbacio tu jeres Bogu hvala!

    Evo ima posebna tema o paklu: https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t214-pakao


    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-06-13, 20:52

    Samo meni nije jasno šta je duša?

    Duša je duhovni entitet živog bića.

    Koliko znam, spoj tela i duha čini dušu. Znači duša je čovek

    Ne to uče adventisti i JS. Kad je Bog stvorio čoveka i dunuo mu dah životni čovek je postao duša živa. Spoj ta dva elementa u stvaranju je rezultiralo dušu koja je entitet za sebe, a kad čovek umre duša ide u pakao ili raj. Ne nestaje kako to oni misle što jasno pokazuju gomile stihova iz Biblije.

    Samo još jedno pitanje, da li je pakao večan?

    Pakao se baca u večni oganj koji je večan. Otkrivenje 20,14

    Da li ljudi večno gore u paklu?

    Gore večno u večnom ognju. Matej 25:46, Otkrivenje 20:10

    Ako gore, to je zaista jezivo. Ali ne verujem da večno gore, Bog ne bi sigurno učinio da večno gore. Mislim zamisli da si u paklu i kad znaš da nema nazad.

    Jasno piše da večno gore, e sad što se tebi to ne sviđa ili ne možeš da shvatiš čudne puteve Božije to je druga stvar. Bog je onakav kakav piše u Bibliji, a ne onako kako ga mi projektujemo. On je pravedni sudija i niko neće biti uskraćen za njegovu pravdu.

    Verovatno nije pakao večan

    Matej 25:46 "I ovi (nepravednici) će otići u muku VEČNU, a pravednici u život VEČNI.”

    Stihovi su isuviše jasni.
    The author of this message was banned from the forum - See the message

    Sponsored content


    Pitanja i odgovori Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Sponsored content


      Sada je 2024-05-09, 00:24