BIBLIJSKO OBRAZOVANJE

2. Timoteju 2:15


4 posters

    Pitanja i odgovori

    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-16, 18:23

    Brate nije mi jasno da li ako svesno grešimo možemo izgubiti spasenje, odnosno

    Ne može se izgubiti spasenje u ovoj dispenzaciji zbog toga, jer si zapečaćen Duhom Svetim! Spasenje se dobija na ime onoga što je Isus učinio, a ne šta si ti učinio (ili šta činiš), shvati to jednom za svagda. Ti si pred Bogom pravednik jer je krv Hristova oprala SVE tvoje grehe svesne ili nesvesne. Nisi postao pravednik jer nisi činio svesni ili nesvesni greh..

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t191-spasenje

    nije mi jasno da li je milost dozvola za greh ::



    Jedan brat u Hristu mi govori da ako smo sada spašeni, a onda na kraju svesno grešimo, računa nam se poslednje. ::

    To nije brat već neki jeretik koji tako govori jer se uzda u svoja dela za spasenje, a ne u Hristovu krv. Po njemu sad si spašen, pa učiniš neki greh, pa onda nisi spašen i sve tako u krug to je lažno i prokleto evanđelje!

    Koji Biblijski stihovi će potvrditi da ako svesno grešimo, da nećemo izgubiti spasenje?

    Apostol Pavle kaže da je Isus umro za naše GREHE, dakle nema nikakve polarizacije, Isus je umro za grehe, bilo kakve svesne, nesvesne, velike, male i sl.

    "Jer sam vam predao pre svega ono što sam takođe primio, kako je taj Hrist umro za naše grehe prema Svetim pismima; I da je pokopan i da je uskrsnuo treći dan prema Svetim pismima."
    (1. Korinćanima 15:3-4)

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t157-identitet-i-stanje
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-16, 23:43

    Nisi me razumeo. Taj brat u Hristu mi kaže da spasenje primamo VEROM bez DELA, a ako mi svesno idemo i grešimo protiv Boga samo zbog naše telesnosti, mi gubimo spasenje JER iskorištavamo BOŽJU DOBROTU. To je hteo da kaže. Evo klip gde lik kaže da kako je vera sveta, tako je i zakon svet ::

    Odlično sam te razumeo, to je najpodmuklije lažno evanđelje, kao spašeni smo verom, a li ako grešimo onda nas sveti Duh otpečati i tako gubimo spasenje.. Dakle po njima Hristova krv nije dovoljna da očisti naše grehe već mu mi mormo malo pripomoći svojim životom tako što nećemo svesno grešiti..A inače ovog pentekostalnog jeretika Mladena znam odlično, taj uči da mu je Bog dao novo srce i da ga Duh tera da drži zakon i slične gluposti..

    Ne. Ako ti nesvesno učiniš greh, naravno da se neće desiti ništa, spasenje je tu. Ali ako ti svesno ideš da zgaziš Boga, da činiš grehe zbog svoje telesnosti (svesno činiš grehe i ne prestaješ), ti onda gubiš spasenje jer iskorištavaš Božju milost. Tako taj brat u Hristu govori. Ne znam sad, jer ako ja ne činim grehe zbog sebičnosti da bih ostao spašen, to opet nije zbog ljubavlju ka Bogu... svakako ne želim da činim svesno grehe, iako je kako taj brat u Hristu govori, ili kako ti brat u Hristu govoriš. ::

    Naravno da treba da izbegavamo i da se skanjamo od bilo kog greha, ali to nema veze sa našim spasenjem jer nas je Hrist spasao i zapečatio Duhom Svetim za dan otkupljenja. Mnogi ne mogu da razdvoje službu nakon spasenja i spasenje, to su dve posebne stvari.

    Da brate, tako i on govori da se samo Verom bez Dela spašavamo, ali ako mi svesno idemo po grehu da bi udovoljili našim telesnim potrebama, mi gubimo spasenje jer svesno idemo da zgazimo Boga, tako on govori. ::

    Klasična pentekostalna priča za naivne, slušao sam je više puta po njihovim crkvama. Korinćani su bili telesni i živeli u grehu, a Pavle ih ukorava da se isprave i da žive kako dolikuje SPAŠENIM hrišćanima. Nije im rekao da su izgubili spasenje. Svako ko bude živeo po telu to će mu štetiti na Hristovom sudu (2. Korinćanima 5,10), (1. Korinćanima 3,11-15) ali na tom sudu se ne gubi spasenje već nagrade.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-17, 01:52

    A da li su Korinćani svesno živeli telesno i u grehu?

    U Korinćanima imaš vernika koji je bludničio sa maćehom, šta misliš može li to nesvesno da se radi? I šta je Pavle rekao za tog? Da je izguibio spasenje? Da ga je Duh otpečatio? Da Hristova krv nije otkupila i taj greh? NE! Zapovedio je crkvi samo da takvog isključe iz zajednice jer greh ne sme da prebiva u zajednici jer će pokvariti celu crkvu.  

    Pavle nigde ne kaže bežite od bluda jer ćete izgubiti spasenje, već kaže bežite od bluda da proslavite Boga svojim telima jer ste već spašeni, a ne da bi ste se spasili i ili zadržali spasenje.  

    1. Korincanima 6,2 "Jer ste KUPLJENI SKUPO (krv Hristova). Proslavite dakle Boga u tjelesima svojijem i u dušama svojijem, što je Božije."
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-17, 21:56

    Ali ja svakako ne želim činiti greh bluda zbog lažne milosti. ::

    Milost nije lažna već prava! Naravno da ne treba da se ćini blud, zato Pavle i upozorava, niko nije rekao da sad kad smo spašeni treba da se prepustimo grehu,već treba da proslavimo Boga u svojim telima zato što tako dolikuje spašenima.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 20
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od ilke_77 2021-07-19, 20:28

    Danilo bebice Hristova hehe !
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-20, 13:31

    Piše da će ga uslišiti, ali dok se Isus molio Bogu pre raspeća, nije dobio odgovor.. ::

    Ja ti kažem da se to dešava do momenta pred stradanje, jer u Psalmu 22 to jasno piše. Dakle Psalm 91 se mora tumačiti u skladu sa Psalmom 22. Ili po tebi treba Psalm 22 da iscepamo i bacimo iz Biblije?

    takođe, piše da će Mesiji "ukazati spasenje svoje", ali kako kada je Mesija razapet? ::

    Spasenje je stradanje na krstu i potom vaskrsenje! Nemam drugog spasenja.
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-20, 13:54

    Danilo ::Brate ovaj klip mi je zaista srušio veru. Ovaj lik iznosi prejake dokaze da je Pavle lažni prorok... pls odgovori ako uopšte imaš odgovor na ovo, jer je izneo izuzetno jake dokaze da je Pavle lažni prorok...

    Ovo je smešno niti jedan validan dokaz nije iznešen.. Klasično muslimansko nepoznavanje Biblije i apostola Pavla koji je doneo novo evanđelje koje je suprotno od svega u SZ i jevrejskim poslanicama jer je bila tajna od početka skrivena u Bogu.

    Apostol Pavle (tajna)

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t137-apostol-pavle-tajna

    Po autoru ovog videa, verovatno je i Petar lažni apostol jer promoviše Pavla i njegovo učenje u kanonu:

    2. Petrova 3,15-16 "I trpljenje Gospoda našega držite za spasenje; kao što vam i ljubazni naš brat Pavle po danoj mu premudrosti pisa. Kao što govori o ovome i u svima svojijem poslanicama, u kojima imaju neke stvari teške razumjeti (spasenje milošću po veri), koje nenaučeni i neutvrđeni izvrću, kao i ostala pisma, na svoju pogibao."

    Takođe autor i ne zna da njegova "sveta" knjiga pominje apostola Pavla kao jednog od poslanika Božijih.

    https://www.youtube.com/watch?v=ZZsxfJmSt6Q&t=2376s&ab_channel=SoZemlji
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 20
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od ilke_77 2021-07-20, 17:13

    Danilo koliko imas godina ?
    Nemoj gledati svasta po internetu nego uzmi citaj bibliju.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-20, 22:45

    Brate sad mi nije jasno lažno proročanstvo apostola Pavla, šta kažeš na ovo: "Evo vam kazujem tajnu: jer svi nećemo pomrijeti, a svi ćemo se pretvoriti. Jer ovo raspadljivo treba da se obuče u neraspadljivost, i ovo smrtno da se obuče u besmrtnost." (1. Korinćanima 15:51-52)? Prošlo je 2000 godina, Pavle je umro. Zašto stoji proročanstvo da će Isus 2. put doći u Pavlovo vreme (kao što je Pavle rekao), a Isus se još nije vratio? ::

    "Lažno" proročanstvo po rečima ovog sotoniste iz klipa.. Pavle ovde otkriva tajnu i govori o Crkvi (Telu Hristovom) kao zajednici koja će dočekati Hrista, neki živi, a neki mrtvi. Dakle govori o crkvi kao celini i o budućnosti. Nigde u stihovima nije naveo da će Isus doći u njegovo vreme i da će on biti živ. Istu paralelu imaš u (1.Solunjanima 4). Dakle još jedan smešan argument. To kao kad bih ja sad rekao neki ćemo živi dočekati Hrista sa ovog foruma i ja umrem za par godina, a ljudi se nastave i dalje registrovati na ovaj forum sve do dolaska Isua Hrista..
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 20
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od ilke_77 2021-07-21, 18:48

    Danilo koliko imas stvarno godina pitao sam te i nisi mi odgovorio

    Pocinjes da postavljas glupa pitanja koja imas odgovor i u bibliji,ako slusas jeretike koji lupetaju da su jevandjelja pisana posle 70 godina,otkrivenje 95 godine daleko ces da doguras.Zadnja Pavlova poslanica pisana je 68 godine a to je 2 timotiju,a kamo li jevandjelja otkrivenje itd..

    KO kaze da je istorijska rupa tokom Isusovog zivota jesi li ti citao bibliju tamo imamo podatak kad je bio beba,pa onda kada je bio mali kada je zalutao u Hram i debatovao sa Jevrejima,citav njegov zivot je proveo u Izraelu kao stolar i cekao je da ispuni MOjsijev zakon gde se smelo propovedati drugima tek sa 30 godina,on nije dosao kao madjionicar da cini cuda,vec je imao sluzbu,prorocki lanac koji je sledio kako bi ispunio zakon,nijedno cudo nije ucinio pre 30 godine ! Ne gledaj jeretike jer je na jutjubu puno laznih ucitelja,cuvaj se subotara i tih legalista koji hoce da te stave pod zakon,poz !
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-21, 22:35

    Koje godine su pisana Jevanđelja?

    Pedesetih godina N.E.

    Nisam mislio istorijska rupa tokom Isusovih godina na zemlji, već Isusovog života i Jevanđelja. ::

    Evo samo jedan primer istorijska "rupa" kod Aleksandra Makedonskog je oko 500g (prvi pisani podaci za njega su oko 200g n.e).

    Jedino što mi nema smisla je što ne postoji ni 1 van Biblijski istoričar koji je govorio o Isusu kao istorijskoj ličnosti U VREMENU dok je Isus bio na Zemlji.

    Da li si ti uopšte istraživao ovu temu pre nego što si doneo ovaj zaključak?

    Isus i istoričari, izvoli:

    https://www.religija.me/biblija_nauka/Dokazi_izvan_jevandjelja_koji_potvrdjuju_njihovu_pouzdanost.pdf

    ali Justin Filozof je bio RANI CRKVENI OTAC... zašto je Bog uopšte dozvolio da hrišćanin, koji misli da je hrišćanstvo paganska religija, bude crkveni otac?

    Justin nije bio pravi hrišćanin već jeretik i nije ga Bog proglasio za oca crkve već ga je već tada OTPALA CRKVA proglasila za oca, jel da nije otpala onda joj ne bi trebali zemaljski očevi pored Oca na Nebu.

    a ako demoni postoje, mora da postoji Bog jer bi nas demoni raskomadali da Bog ne postoji ::

    Ako postoji Bog onda moraju postojati i đavoli, ne može obratno..
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-23, 00:38

    Dokaz? ::

    Apostol Pavle je taj koji završava kanon i to u razdoblju od 52g (1.Solunjanima) do 67g (2.Timoteju). Što jasno pokazuje da su evanđelja i jevrejske poslanice mogle nastati samo u ovom periodu.

    Ali šta je fora, u toj knjizi ne postoji ni 1 istoričar koji je pisao o Isusu u vremenu dok je Isus bio na Zemlji (ili naprimer 2-3 godine nakon Isusovog vaskrsenja), i ovo mi pravi veliki problem ::

    To onda ne razumeš šta je istorijska nauka, ako bi pisao o Isusu u vreme Isusovog života ili malo posle smrti taj ne bi bio istoričar već biograf, a biografe su pre 2000 godina imali samo veliki vladari. Niti jedan sin klesara iz tadašnje Palestine nije mogao imati biografa. Ti izgleda doba od pre 2000 godina u perifernoj provinciji Rimskog carstva gledaš očima iz današnje perspektive, ti očekuješ da će u muzeju postojati sačuvan broj tadašnjeg Jerusalem Post-a sa početka tridesetih godina n.e gde će na naslovnoj strani biti Isus Hristos..

    Takođe, kopije Tacita su nam došle tek 1 milenijum nakon originala, tako da pitanje je da li su kopije originala verni originalu. ::

    90% istorije starog veka se zasniva na kopijama.

    Da li to znači da su sve današnje crkve propale, jer sve imaju sveštenika (oca)? ::

    Danas postoje samo dve crkve (a nekad su bile jedna) koje imaju sveštenike koji se nazivaju očevima. I da obe su otpale i ne samo zbog toga već i zbog vere da se spasenje zaslužuje delima, svetim sakramentima i članstvom u njihovim crkvama.

    The author of this message was banned from the forum - See the message

    Sponsored content


    Pitanja i odgovori - Page 4 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Sponsored content


      Sada je 2024-05-20, 01:32