BIBLIJSKO OBRAZOVANJE

2. Timoteju 2:15


4 posters

    Pitanja i odgovori

    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-09, 15:32

    Pozdrav, kako smo mi sigurni da živimo u milosrdnom dobu? Kako smo sigurni da živimo u dobu milosti koje je Isus otkrio apostolu Pavlu? ::

    Zato što je crkva Telo Hristovo još na zemlji (nije uznesena) i još uvek se pagani spasavaju kroz evanđelje milosti. Bog se još nije okrenuo Izraelu. (Rimljanima 11,25-27). Niti se propoveda Evanđelje o Carstvu (Matej 24,14) kao što je rekao Isus, niti se pojavio Antihrist niti su započeli događaji iz Otkrivenja i sl.

    https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t167-dispenzacijska-mapa
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-09, 16:07

    Hvala puno, po tvojoj proceni još koliko bi trajalo doba milosti, tj. kad će se završiti doba milosti? ::

    To stvarno ne znam.. Ali mislim da nema još dosta vremena jer dešavanja u svetu (politička, ekonomska..) pokazuju da smo blizu kraja.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-09, 21:01

    Ne znam šta nije jasno? Poslanica Jevrejima je pisana Jevrejima za buduće vreme u Velikim Nevoljama (ne za današnje doba milosti) kao i sve ostale jevrejske poslanice nakon Filemona. Jevrejima 6:4-6 govori o otpadanju od vere tadašnjih jevrejskih vernika koji će se pokloniti Anthristu i otpasti od vere kao što je bio slučaj i u Evanđeljima (odricanje od Hrista).

    Dakle doktrina za današnje doba je izložena od Rimljana do Filemona, a za buduće doba kada nastupi poslednja Danilova sedmica (Nevolja) i počne ponovo izraelski proročki program važi doktrina od Jevreja do Otkrivenja. Tada ko otpadne od vere (Hrista) ide u Ognjeno Jezero.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-09, 23:41

    Kako možemo da znamo da je poslanica Jevrejima pisana Jevrejima za buduće vreme u Velikim Nevoljama? Mislim da je autor knjige "poslanica Jevrejima" tačno pisao kao u sadašnjem vremenu. "Nije moguće one koji su jednom prosvetljeni....". Opet nisam siguran. Kako možemo da znamo da je autor knjige "poslanica Jevrejima" tačno pisao za dispenzaciju Velikih Nevolja?

    Tema poslanice obično se navodi u uvodu. Prva četiri stiha Jevrejima jedna su rečenica i ona objavljuje temu knjige. Jevrejima govori o Isusu Hristu i daljnje je proširenje poruke koju je propovedao vlastitom narodu u svojoj zemaljskoj službi (2:1-5). Koja je to bila poruka? Bilo je to evanđelje kraljevstva (carstva) (Mt. 4:17, 23). Izrael će ući u svoje kraljevstvo pod krvlju novog saveza (Jer. 31:31-34). Poslanica Jevrejima je prelazna knjiga koja Jevreje vodi od starog saveza do novog i od nevolje do kraljevstva (8:1-13; 12:11-29). Jevreji otkrivaju promene zakona kao pripremu za ulazak u kraljevstvo (7,12, poput Ponovljenog zakona).

    Prva dva stiha knjige jasno pokazuju da je napisana Jevrejskom narodu, što je najranije ime Izraela (Jevreji, Izraelci, Abrahamovo seme, 2. Kor. 11:22). S čijim je očevima Bog razgovarao preko svojih proroka u prošlosti? Kome je Hristos govorio u svojoj zemaljskoj službi (Matej 15:24)? Ova knjiga se bavi:

    1. Istorija Jevreja (3:7-4:2)
    2. Njihova obećanja i savezi (4:1; 8:6)
    3. Njihovo spasenje (1:14; 2:3)
    4. Njihova nada (3:5-6;11:1; 2:5;12:25-29)

    Postoji 29 direktnih citata iz SZ-a i 53 jasne aluzije na njega, za ukupno 82 reference na SZ u samo 13 poglavlja! Napisana je u vreme Dela apostolskih i definitivno pre 70. godine nove ere, jer Jerusalim nije bio uništen kada je bio napisan (10:11).

    Ključna reč na hebrejskom je "bolji" (13 puta). Pokazalo se da je Hristos bolji od anđela, Mojsija i Arona i da je u njemu bolja žrtva, sveštenstvo i savez. Pisac Jevreja govori o boljem:

    1) Nada (7:19)
    2) Zavet (7:22)
    3) Savez (8:6)
    4) Obećanja (8:6)
    5) Žrtve (9:23)
    6) Imanje (10:34)
    7) Novi Jerusalim (11:16)

    Glavni podsticaj poslanice naveden je u sredini (6:1-2). Postoji opasnost da ljudi otpadnu (6:4-12) i povuku se u propast (10:26-39). Nacionalno spasenje Izraela događa se pri drugom Hristovom dolasku (Dela apostolska 3:19; Rim 11:26-27). To je razlog zbog kog neki odlomci iz jevrejskih poslanica zvuče kao da su ljudi spašeni, a drugi da žele da se spasu. Razlika je između individualnog i nacionalnog spasenja Izraela.

    Dakle jasno je da se govori o budućem dobu i o budućem njihovom NACIONALNOM spasenju kad Bog počne ponovo raditi sa Izraelom, jer danas u ovom dobu nema Jevreja ni Božijeg Izraela već smo svi jedno u Isusu Hristu (Galatima 3,28).
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-11, 17:04

    Sve mi je jasno da su dispenzacije zapravo ispravan nauk. Neki govore da je to Sotonski nauk ::

    To kažu subotari i ostali jeretici jer onu se se proglasili "Duhovnim Izraelom" i misle da je njihova crkva zamenila Izrael, to učenje se zove savezmo-zamenska teologija

    https://www.youtube.com/watch?v=j2-tHqjkn0E&ab_channel=BiblijskaCrkvaMilosti

    ali ovo nema smisla jer Jakov govori da je vera bez dela mrtva a onda Jakov govori da je spasenje verom bez dela. ::

    Pavle kaže da je spasenje verom bez dela.

    Samo mi jedna stvar nikako nije jasna, a to je podudaranost hrišćanstva sa paganskim religijama. Brate, mene stalno buni ovo, možeš li mi objasniti? Mnogi muslimani govore kako hrišćanstvo vodi poreklo iz starih paganskih religija. Naprimer učenje o Mitri. O Mitri se verovalo da je rođen na 25 decembar (danas na taj dan slave Isusovo rođenje), Mitra je imao 12 učenika, na kraju je umro kako bi ljude otkupi9 od greha i da je vaskrsao i da je posle nastavio živeti. Mitru su zvali spasitelj. Ovde ima preeeeviše podudaranosti između paganskog mitraizma i hrišćanstva. Onda recimo pagansko verovanje o trojstvu koje je bilo prošreno među Asircima, Tatarima i stanovnicima Sibira. Stanovnici iz pomenutih naroda su verovali da postoji 1 Bog koji ima 3 lica ili 3 dimenzije, Brahma Višnu i Šiva. Za Brahmu se verovalo da je otac svih bića, za Višnu sin, a za Šivu da je Sveti Duh. Verovalo se da ova 3 lica čine jednoga Boga. ::

    Sve paganske religije su plagijat jasnih biblijskih učenja, jer Sotona ima za cilj da hrišćanstvo poistoveti sa paganskim kultovima. Dakle on je znao da će Hristos doći i imati svoju spasiteljsku službu, pa je zato pre Hrista paganskim narodima ponudio jednu vrstu plagijata toga, da bi danas mogao da manipuliše preko nekih kvazinaučnika koji tvrde da je hrišćanstvo plagijat tih paganskih kultova, a zapravo je suprotno.

    Sećam se kada je izašao taj čuveni film "Zeitgeist" koji upravo priča tu satansku manipulativnu priču, ali je brzo razotkriven.

    https://www.youtube.com/watch?v=cwjsDtuz664&ab_channel=antiNSP

    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-11, 18:34

    Bog te blagoslovio iz svega srca što pomažeš nama početnicima. ::

    To mi je dužnost i moja služba Bogu. Blagoslov i tebi brate.

    Ti baš imaš iskustva što se tiče vere koliko vidim. Taj "Zeitgeist" je koliko sam video izašao još pre 12 godina, a ti si i tad bio religiozan. Kad si uopšte počeo da budeš religiozan? Pozdrav brate u Hristu!!! ::

    Vernik sam već 15 godina. Takođe treba da praviš razliku između vere i religije. Mi smo hršćani jer nam je Hrist dao milost po veri, a ne zato jer sledimo “Hristovu” religiju obavljajući neke propisane norme.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-12, 01:22

    Pošto prolazim kroz period kušnje (kušnje su previše česte i velike), zanima me da li ću zauvek imati kušnje? Da li ti još uvek imaš kušnje? ::

    Dok god smo u ovom grešnom telu imaćemo kušnje, nekad više nekad manje..
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-13, 12:39

    Danilo ::Brate, sve razumem oko toga da je paganske religije kopirao Sotona kako bi obmanuo ljude da veruju da Hrišćanstvo ima korene od paganskih religija. Ali nije mi jasno zašto i Hrišćanin kaže da je Hrišćanstvo paganska religija, Hrišćanin, Justin Martyr koji je bio rođen u paganskim religijama a u svojoj 32. godini je postao Hrišćanski propovednik. Bio je rani Hrišćanin i živeo je od 100. godine posle Hrista do 165 godine posle Hrista. U svojoj knjizi (koja je bila napisana kao Pavlova poslanica, bio je propovednik u rimu) "The First Apology" napisao je: "A kad takođe kažemo da je Reč, koja je prvorođeno Bog , stvorena bez polnog sjedinjenja i da je On, Isus Hrist, naš Učitelj, bio razapet i umro, vaskrsao i vazneo se na nebo, mi izgovaramo ništa drugačije od onoga u što vi (pagani) verujete u vezi s onima koje cenite Jupiterovim sinovima." (The first Apology 21. poglavlje). Možeš li objasniti zašto i rani hrišćanski bivši paganin propovednik, Justin Martyr govori ovo?

    Justin Filozof nije baš neki primer fundamentalnog hrišćanina, on je bio pod uticajem platonizma i grčke filozofije. Hrišćanstvo je ono kako je opisano u NZ, a ne kako ga pojedini hrišćani vide i opisuju..
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-13, 13:19

    Kako možemo biti sigurni da je cela današnja kanonska Biblija nadahnuta od Boga? ::

    Tako što verujemo, ako imamo Duha Božijeg onda ne dovodimo u pitanje Reč Božiju. Može li Reč Božija biti Reč Božija, a da nije nadahnuta?

    Recimo knjiga "Pesma nad pesmama" mi baš nema smisla da uđe u kanon Biblije ::

    To što tebi lično nema smisla nije bitno, da nije Božija reč onda ne bi bila u kanonu.

    Šta kažeš po pitanju ovoga, ima li dokaza da je cela današnja kanonska Biblija Bogonadahnuta? ::





    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-14, 15:13

    Ja sam se pre branio ovim stihom sa "to je Isusova ljudska priroda" ali baš i nema smisla, jer kako je onda pre toga Isus znao sve stvari o sudnjem danu (piše u ranijim stihovima u 13. glavi Jevanđelja po Marku) ::

    Jedan od glavnih "argumenata" muslimana i JS za negiranje Isusovog Božanstva. Ovde se jasno pokazuje Isusova ljudska priroda jer jasno objašnjava zašto On u ovim stihovima govori o sebi u trećem licu („ni Sin“ umesto „ni ja“). Perspektiva trećeg lica je neko ko govori izvan sebe. To bi bilo prikladno za Isusa koji bi mogao govoriti kao Bog o sebi kao čoveku ili obrnuto. Inače, kako je mogao znati da jedino Otac zna? Takođe Njegovo Božanstvo se ne umanjuje izrazima njegove ljudskosti.

    Takođe, ako je i Duh Sveti Bog, zašto Isus nije spomenuo i njega? Ovde što piše "ni sin, nego SAMO otac". Ova reč "samo" je od grčke reči "mònos", što znači "nema konkurencije", znači upečatljivo je "SAMO OTAC I NIKO DRUGI". Ako je samo Otac i niko drugi, šta je sa Duhom Svetim (i sinom)? ::

    Duh Sveti se ne pominje jer još nije bio dostupan učenicima (nije se još desio Pentakost), a takođe nije bila odgovornost Duha da otkrije te podatke koji su bili u Očevoj moći.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1910
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević 2021-07-15, 14:20

    Ako ću imati još neko pitanje, pitaću te ovde. ::

    Pitaj slobodno, odgovoriću ono što znam. Božiji Blagoslov
    The author of this message was banned from the forum - See the message

    Sponsored content


    Pitanja i odgovori - Page 3 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Sponsored content


      Sada je 2024-05-20, 00:58