BIBLIJSKO OBRAZOVANJE

2. Timoteju 2:15


4 posters

    Pitanja i odgovori

    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 21
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od ilke_77 Čet 19 Avg 2021 - 19:51

    Spasenje je bilo po veri u svim dispenzacijama, samo se sadržaj otkrivenja u koje je trebalo da poveruju menjao u zavisnost od situacije, u kom Bozjem otkrivenju su se nalazili imali su da poveruju u odredjeno obećanje i tada im se vera uracunala u pravednost.
    Citavo poglavlje jakova 2 govori o pomaganju drugima, pogledaj klip vrhunac prevare necistih duhova
    Vera bez dela vazi i danas a ona je recena u kontekstu sluzbe Bogu, a spasenje je samo po veri..
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Čet 19 Avg 2021 - 21:59

    Da, međutim starozavetni ljudi nisu mogli da se spasu verom + delima jer nisu imali u šta da veruju, jer Isusova žrtva na krstu nije bila dovršena na delu. Ako su se spasavali verom + delima, u šta su trebali da veruju? ::

    Pa verovali su u Boga Izraelovog čoveče Božiji, da li je moguće da toliko ne možeš da razmisliš? Verovali su u Boga i po toj veru činili dela zakona.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Čet 19 Avg 2021 - 23:27

    PORUKA PROROKA DO MATEJA

    a) Pokajanje ili buduća kazna - Jezekilj 18:30, Jona 3:4,

    b) Drži Zakon - Amos 2:4, Osija 8:1, Malahija 4:4

    c) Kraljevstvo za Izrael će doći – Isaija 9:6,40:1-5

    PORUKA MESIJE ZA IZRAEL

    a) Isus nastavlja učiti Zakon - Matej 5:17-20, Matej 19:17, Matej 23:2-3

    b) Vodeno krsti za otpuštanje greha - Jovan 3:26, Luka 7:29,30

    c) Isus dodao veru u "Njegovo ime" - Jovan 1:12, Jovan 3:17-18, Jovan 5:24, Matej 16:16

    d) Isus dodaje "prodajte sve" - Matej 19:21, Luka 12:33

    e) Isus u tranziciji poruke (kraljevstvo prema krstu) - Matej 10:5, Matej 28:19 – Luka 9:3, Luka 22:36

    PORUKA PETRA I UČENIKA (Malo stado-Ostatak)

    a) Nastavljaju učiti Zakon - Dela 2:46, Dela 10:14

    b) Vodeno krste za otpuštanje greha - Dela 2:38 , Dela 22:16

    c) Nastavljaju učiti u Njegovo ime - Dela 3:6.16, Dela 4:10-12

    d) Dodaju veru u Isusovo uskrsnuće - Dela 2:32, Dela 3:15

    e) Snaga Duha svetog počinje sa Petrom i učenicima - Dela 2:33,38

    f) Petar i učenici propovedaju Hrista po prorocima znano od postanka sveta - Dela 3:21

    PORUKA PAVLA (za danas Telu Hristovom)

    a) Pavle ne nastavlja učiti zakon- Rimljanima 3:22, Rimljanima 6:14

    b) Pavle ne krsti vodom za oprost greha - 1.Korinćanima 1:17, Rimljanima 3:25, Titu 3:5

    c) Pavle prvi uči besplatno opravdanje - Rimljanima 3:24, Galaćanima 2:16

    d) Pavle prvi uči značenje Krsta (zašto) -1 Korinćanima 2:7-8, Rimljanima 4:25

    e) Pavlova i Petrova služba u isto vreme -Dela 15, 2 Petrova 3:16, Galaćanima 2:7-9

    f) Pavle nije propovedao Petrovim obračenicima - Rimljanima 15:20 , Galaćanima 2:9

    g) Pavle propoveda Hrista uskrslog po otkrivenju Tajne skrivene od postanka sveta - Rimljanima 16:25, Efežanima 3:1-10
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Čet 19 Avg 2021 - 23:51

    ako misliš verovali u Boga, pa mislim, valjda im je činjenica bila da Bog postoji, tj. nisu morali da veruju. Ja osobno ne verujem da Bog postoji, već mi je postojanje Boga kao jedna neosporiva činjenica, kao i postojanje materije

    Opet sulude jeresi Paja Patak Jevrejina Miroljuba Petrovića..

    Vera je dokaz, vera je činjenica! Mi smo vernici! Ko ne veruje u Boga on je nevernik! Tako je bilo u SZ tako je i danas. Gospodu se pristupa isključivo verom.

    Psalam 37,28 "Jer Gospod ljubi pravedni sud, i ne napušta vjernike svoje; uvijek se oni čuvaju; a pleme će se bezbožničko istrijebiti."

    Rimljanima 4,3 "Jer šta govori pismo? vjerova Avraam Bogu, i primi mu se u pravdu."

    Jovan 14,1 "Neka se ne plaši srce vaše! Vjerujte u Boga, i u mene vjerujte!"

    Jevrejima 11,1 "Vjera je pak tvrdo čekanje onoga čemu se nadamo, i dokazivanje onoga što ne vidimo."

    Jevrejima 11,3 "Vjerom poznajemo da je svijet riječju Božjom svršen, da je sve što vidimo iz ništa postalo."
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Pet 20 Avg 2021 - 12:05

    Evo na uvid taj Psalam:

    Psalam 91,1 Koji žive u zaklonu višnjega, u sjenu svemogućega počiva.
    Psalam 91,2 Govori Gospodu: ti si utočište moje i branič moj, Bog moj, u kojega se uzdam.
    Psalam 91,3 On će te izbaviti iz zamke ptičareve, i od ljutoga pomora;
    Psalam 91,4 Perjem svojim osjeniće te, i pod krilima njegovijem zaklonićeš se; istina je njegova štit i ograda.
    Psalam 91,5 Nećeš se bojati strahote noćne, strijele, koja leti danju,
    Psalam 91,6 Pomora, koji ide po mraku, bolesti, koja u podne mori.
    Psalam 91,7 Pašće pored tebe tisuća i deset tisuća s desne strane tebi, a tebe se neće dotaći.
    Psalam 91,8 Samo ćeš gledati očima svojima, i vidjećeš platu bezbožnicima.
    Psalam 91,9 Jer si ti, Gospode, pouzdanje moje. Višnjega si izabrao sebi za utočište.
    Psalam 91,10 Neće te zlo zadesiti, i udarac neće dosegnuti do kolibe tvoje.
    Psalam 91,11 Jer anđelima svojim zapovijeda za tebe da te čuvaju po svijem putovima tvojim.
    Psalam 91,12 Na ruke će te uzeti da gdje ne zapneš za kamen nogom svojom.
    Psalam 91,13 Na lava i na aspidu nastupaćeš i gazićeš lavića i zmaja.
    Psalam 91,14 "Kad me ljubi, izbaviću ga; zakloniću ga, kad je poznao ime moje.
    Psalam 91,15 Zazvaće me, i uslišiću ga; s njim ću biti u nevolji, izbaviću ga i proslaviću ga.
    Psalam 91,16 Duga života nasitiću ga, i pokazaću mu spasenje svoje."


    Ovde bi i slepac video o kom se dobu radi, dakle mesijansko izraelsko carstvo koje nema veze sa Golgotom i Hristovim raspećem.
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Pet 20 Avg 2021 - 13:20

    Početnik sam, tako da nisam baš upoznat šta je mesijansko izraelsko carstvo, proveriću da li na internetu ima (verovatno nema sa tim terminom), ali možeš li u kratkim crtama objasniti šta je mesijansko izraelsko carstvo?

    Vladavina Isusa Hrista nad Izraelom u milenijumu, detaljnije o tome imaš u ovoj temu: https://biblijskoobrazovanje.serbianforum.info/t202-milenijum
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Ned 22 Avg 2021 - 11:30

    Međutim, na koga se onda odnosi da će Bog u 91 Psalmu čuvati? ::

    Izrael.

    Sotona mu je citirao stih iz Psalma 91, a Isus mu nije govorio "ne, to se ne odnosi na mene" ::

    Isus je deo Izraela. A Sotona voli krivo da koristi stihove van konteksta. Tako danas radi preko lažnih učitelja.

    već je rekao "nemoj kušati Gospoda, Boga svojega". ::

    Da, nema potrebe kušati Boga svojega, treba mu verovati.

    Matej 26,53-54 "Ili misliš ti da ja ne mogu sad umoliti oca svojega da mi pošlje više od dvanaest legeona anđela? Ali kako bi se ispunilo što stoji u pismu da ovo treba da bude?"

    Dakle treba gledati kontekst i vreme, evo u ovim stihovima Isus kaže da se može pozvati na Psalam 91 i otkloniti opasnost od sebe, ali kako bi se ispunila Njegova žrtva koja je prorečena u Pismu?

    da li treba ljudima koga Bog apsolutno ne interesuje propovedati Boga i Jevanđelje? ::

    Nije na odmet da probaš.

    Međutim Solomon kaže: "Ko uči bezbožnika prima sramotu" što implicira na to da se bezbožnik ne bi trebao učti o Bogu, ali u isto vreme Isus kaže da ko ne prizna njega pred ljudima (pa i neznabošcima), da ni isus neće njih pred njegovim Ocem. Šta kažeš na sve ovo? ::

    Kažem da to nije deo našeg evanđelja i službe.







    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 21
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od ilke_77 Pet 27 Avg 2021 - 7:27

    Evo jos jedan jak dokaz ja mislim da je i jaci od 1 kor 3 15 da se spasenje ne moze izgubiti.
    Kontekst je jako tvrd gledajte ceo tekst, neverovatno - 1 solunjanima 5 10-Koji umrije za nas da mi, STRAZILI(biti u veri, napredovati) ili SPAVALI (ostati u grehu) , zajedno s njim živimo./kontekst je neverovatan
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Sub 11 Sep 2021 - 10:51

    Inače ne odnosi se na izraelsko mesijansko carstvo, pročitaj početak 91. Psalma, dakle piše da se odnosilo na oni koji "drže zakon Višnjega". ::

    A u mesijanskom izraelskom carstsvu se ne drži zakon Višnjeg?

    Pogledaj da na hebrejskom originalu nigde ne piše da je ubijen Golijatov brat, piše samo da je ubijen Golijat. Kako odgovaraš na ovu očiglednu kontradikciju? ::

    Ne znam hebrejski čitam KJV prevod , pitaj one koji čitaju na hebrejskom.

    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Sub 11 Sep 2021 - 11:41

    Da su držali zakon Isus nije trebao ni dolaziti. Samo će se u mesijanskom carstvi držati zakon jer će imati Svetog Duha koji će ih terati na to. Pitaj one koji čitaju na hebrejskom ja ne čitam na hebrejskom već koristim KJV prevod. Pitaj rabine to je njihov prevod. David je ubio Golijata, Elhanan je ubio Golijatovog brata to se jasno potvrđuje u 1.Dnevnika 20,5. U 2. Samuilova 21,19 iz nepoznatih razloga prevodioci su izostavili reč "brat".
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Pon 13 Sep 2021 - 10:50

    'Kad su stigli na mjesto zvano Lubanja,pribili su ga na stup, a uz njega su na stup stavili i zločince – jednoga njemu zdesna, a drugoga slijeva. A Isus je govorio: Oče, oprosti im jer ne znaju što čine. I izvlačili su ždrijeb da razdijele njegove haljine.' (Luka 23:33-34). Ovakva Isusova molitva se često prikazuje kao ilustracije Isusove milosti I ljubavi, traženju oprosta umjesto osvete. Međutim veoma je vjerovatno da to Isus nikada nije ni rekao. Najraniji manuscript ovog pogljavlja evanđelja po Luki jeste “papyrus 75” (https://en.wikipedia.org/wiki/Papyrus_75) koji datira iz 2. Stoljeća. Međutim u njemu je potpuno izostavljena ova molitva I ovakve Isusove riječi što je veoma problematično obzirom da se ova molitva prvi put spominje tek u “Codex Sinaiticusu” koji je iz 4. Stoljeća preko 300 godina nakon Isusove smrti. Papirus 75 je teško opravdati greškom u prepisivanju jer prepisivač može izostaviti slovo ili u težim slučajevima čak I riječ, ali cijelu molitvu koja je jedna od najvećih u novom zavjetu… ::

    U Papirusu 75 fale mnoge stvari pa tako i ovi stihovi. Ali neprijateljima Biblije čim nešto fali onda je dodato (obrnuta logika).

    Isusu je pripisana ova molitva u period od 2. Do 4. Stoljeća kako bi se dodatno uvećala njegova ljubav I milost I on pokazao još boljim. Ova promjena je napravljena tamam u vrijeme kada je Hrišćanstvo postalo državna religija Rimskog carstva." ::


    Što ne prilože kad je i ko dodao te stihove? Takođe priča ne pije vodu jer u stihovima Isus abolira Jevreje, što antisemitskom Rimu nije nikako u interesu.

    Predlažem da se ne zamaraš ovakvim glupostima.
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Pon 27 Sep 2021 - 7:00

    Pozdrav,imam jedno pitanje:neki vjernici koji dobro uce spasenje i znaju razdvajat Rijec Istine kazu da ne moramo priznavat grijehe za spasenje ali da trebamo priznavat Bogu Ocu grijehe u tijelu u sluzbi,pa me zanima tvoje misljenje o tome. ::

    Sve grehe koje počinimo u službi trebamo što pre zaboraviti i krenuti dalje u pobožnosti, to je neko moje mišljenje.
    Aloska
    Aloska


    Broj poruka : 1
    Datum upisa : 28.12.2020

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Aloska Pon 27 Sep 2021 - 7:06

    Hvala na odgovoru,i ja tako isto vjerujem i dijelim tvoje misljenje,ne znam samo gdje su oni iskopali ono o cemu sam pitao ali eto ima svega.
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Pon 27 Sep 2021 - 8:46

    Aloska ::Hvala na odgovoru,i ja tako isto vjerujem i dijelim tvoje misljenje,ne znam samo gdje su oni iskopali ono o cemu sam pitao ali eto ima svega.

    Da upravo kao što kažeš, ima svega..
    The author of this message was banned from the forum - See the message
    Vladimir Đorđević
    Vladimir Đorđević
    Admin


    Broj poruka : 1911
    Datum upisa : 14.11.2013

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Vladimir Đorđević Pet 8 Okt 2021 - 7:40

    Pozdrav ::

    Esselam alejkum

    Opet se vraćamo na temu o Isusovom razapeću ::

    Opet smo se družili sa muslimanima..

    Evo šta kaže proročanstvo iz Psalma o Isusu: "Sad vidim da Gospod čuva pomazanika svog (Mesiju svog, odnosno Isusa, Mesija znači pomazanik); sluša ga sa svetog neba svog; jaka je desnica Njegova, koja spasava." (Psalam 20:6). ::

    Psalam 20 govori i caru Davidu jer je i car pomazanik, a ne samo mesija.

    Gde ovde piše da će Isus biti razapet? ::

    Nigde u SZ ne piše da će Isus biti razapet iz prostog razloga jer da je pisalo da će biti razapet onda Sotana nikad ne bi razapeo Isusa i tako na krstu porazio sam sebe. Ta tajna je bila skrivena od Sotone u celom SZ.





    ilke_77
    ilke_77


    Broj poruka : 21
    Datum upisa : 02.01.2021

    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od ilke_77 Pet 8 Okt 2021 - 21:41

    Psalm 34:20-Čuva Gospod sve kosti njegove, ni jedna se od njih neće slomiti.
    Isaija 49:16-Gle, u dlanove sam te svoje urezao,
    Isaija 53:5-Ali on bi ranjen za naše prijestupe, izbijen za naša bezakonja; kar bješe na njemu našega mira radi, i ranom njegovom mi se iscijelismo.

    Sponsored content


    Pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: Pitanja i odgovori

    Počalji od Sponsored content


      Sada je Sre 8 Maj 2024 - 11:25